četvrtak, 3 decembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

APATINCI SLAVILI PROTIV RADNIČKOG, SOMBORELEKTRO SAVLADAO CRVENU ZVEZDU

Pobede rukometaša Somborelektro i Apatina, porazi PIK Prigrevice, Dalmatinca i Sombora

Treće kolo Prve i Druge rukometne lige Sever donelo je donekle očekivane rezultate. U Prvoj ligi prednost domaćeg terena iskortistili su Somborelektro u duelu sa Crvenom zvezdom iz Mokrina 34:25 i Apatin protiv Radničkog iz Šida 37:24.

Somborci su odlično otvorili utakmicu i već nakon pola sata igre imali prednost 17:12 sa kojom su otišli na odmor. Organizovanijom igrom i smišljenijim akcijama rukometaši Somborelektra držali su susret pod kontrolom, mada su gosti iz Mokrina u 15. minutu imali prednost od dva gola 8:6, nakon čega je usledila odličan igra domaćina. U drugom delu razigrani rukometaši Somborelektra konstantno su povećavali vođstvo sve do konačnih 34:25. I ovoga puta najefikasniji bio je Sergej Miskin sa 11 postignutih pogodaka. Ovom pobedom Somborci su u sredini tabele sa polovičnim učinkom, a u sledećem kolu gostuju u Šidu domaćem Radničkom 1958 koji je za sada bez bodova.

Apatinci su zabeležili i treću uzastopnu pobedu u isto toliko odigranih kola Prve lige i nalaze se u krugu timova koji vode na tabeli sa maksimalnih šest bodova. Apatinci su na svom terenu savladali Radnički 1958 iz Šida sa ubedljivih 37:24 (17:11). Trener Apatinaca Milan Mihić može u potpunosti biti zadovoljan učinkom njegovih izabranika koji deluju mnogo bolje u odnosu na predhodnu sezonu kada su se samo zahvaljujući prekidu prvenstva spasili ispadanja iz lige. Apatinci su u duelu sa Radničkim 1958 zasluženo slavili jer su prikazali igru koja mora dobiti visoku ocenu i u kojoj je dominralo kolektivno zalaganje. Najefikasniji u redovima domaćina bili su Aleksandar Pilipović sa 10 i veteran Jugoslav Krec sa osam pogodaka. U narednom kolu Apatinci gostuju u Novoj Pazovi istoimenom domaćinu koji još nije uknjižio niti jedan bod i pri dnu je tabele.

U susretima Druge lige Sever predstavnici ovog područja nisu bili uspešni. Prigrevčani su poraženi na gostovanju u Vojvoda Stepi sa 22:25 (10:15) u utakmici u kojoj su na momente bili blizo dobrog rezultata, ali za neuspeh moraju sami da snose odgovornost, jer su baš u ključnim momentima prikazali izvesne slabosti. Domaćin je nastupio u kompletnom sastavu i izveo je najjaču postavu i uz već napomenute greške uspeo da povede sa 8:1 koliko je pisalo na semaforu u 17. minutu nakon čega je bilo dosta teško preokrenuti tok susreta. Ipak u 52. minutu Prigrevčani su dospeli do zaostatka od samo jednog gola 20:21 nakon čega su stali i domaćin je trijumfovao. I pored poraza rukometaši PIK Prigrevice se odlično kotiraju na tabeli gde zauzimaju treće mesto, a u sledećem kolu dočekuju Dalmatinac iz Riđice.

Rukometaši Dalmatinca dali su sve od sebe, ali ovoga puta nisu uspeli da izbegnu poraz od mlade i poletne ekipa Metalca iz Futoga koja je kao gost uknjižila pobedu 32:29 (16:14). Riđičani su u početku utakmice bili ravnopravan, a u pojedinim prenucima čak i bolji rival,ali su u samoj završnici prvog poluvremena dospeli u rezultatski zaostatk koji gosti nisu ispustili. Kod domaćina Macura je postigao sedam, a Miskin šest pogodaka. Sa dva osvojena boda rukometaši Dalmatinca nalaze se u drugoj polovini tabele, a u sledećem kolu gostuju u Prigrevici.

Nakon dva ubedljiva poraza rukometaši Sombora su pružili snažan otpor ekipi ŽSK iz Žablja, ali su na kraju poraženi sa 23:26 (7:16). Poraz je plod dosta slabijeg ulaska u susret gde su gosti stakli veliku prednost i na odmor otišli sa plus devet golova što je bilo nenadoknadivo. U redovima domaćina Aćić je bio šuterski raspoložen i postigao je 12 pogodaka. Somborci za sada nemaju bodova i u narednom kolu ih čeka teško gostovanje ekipi Budućnosti iz Alibunara koja je druga na tabeli.