nedelja, 31 majaApa-press vam želi dobrodošlicu!

APATINCI STRPLJIVOM IGROM DO NOVIH BODOVA

Radnički – OFK Mladost  0:2 (0:0)

Sombor, 09. 11. 2019. Gradski stadion. Gledalaca 100. Strelci: Rapajić u 51. iz penala i Mitrović u 62. za OFK Mladost

Radnički: Vezmar, N. Tevanović, Đukanović, Martinović, S. Tevanović, Lukić, Pavin, Lakić, Josić i Resanović.
OFK Mladost: Jeličić, Jovović, Rodić, Basarić, Ožegović, Pešić, Rapaić, Zlatković, Vujin, Mitrović i Mišković

Komšijski derbi u XIII kolu prvenstva VFL Sever igran na Gradskom stadionu u Somboru, pripao je, reklo bi se očekivano ekipi OFK Mladosti iz Apatina, koja je sa  2:0 savladala domaći Radnički. Apatinci su u susret ušli kao favoriti, a pobedu su  izvojevali strpljivom igrom u oba poluvremena. Dve su šanse imali u prvih 45 minuta igre, najpre su u 30. minuti pogodili desnu stativu Vezmarovog gola, a potom je golman domaćina odlično intervenisao u 42. minuti i sprečio siguran pogodak.Veliki peh domaćina posle samo pola časa igre, i izlazak Lakića sa terena zbog povrede, oslabio je zadnju liniju, koja je inače hendikepirana neigranjem Bojana Erdeia, koji izdržava kaznu crvenog kartona na utakmici sa Vrbasom.
Drugi deo utakmice bio je na nivou prvih 45 minuta, a na prvi pogodak se čekalo samo 6 minuta, kada je Rapaić sa bele tačke doveo svoj tim u vođstvo. Jedanaest minuta kasnije Mitrović je  iskosa sa desne strane poslao jednu loptu u suprotan ugao gola Vezmara i bilo je to 0:2.
Fudbaleri domaćina su uzalud pokušavali sa sredine terena da započnu akcije iz kojih bi došli do eventualnih šansi, ali je sve ostalo samo na pokušajima.
Inače ovu utakmicu karakterišu dobro vreme i dobro pripremljen teren, nastup Milorada Resanovića za domaći tim posle dužeg vremena, i slabo suđenje glavnog arbitra.
Novom pobedom, sastav OFK Mladosti ostaje u vrhu tabele, a dvanaestim porazom Radnički gubi svaku nadu za beg sa začelja.