BEZ IZNENAĐENJA U BAČKOM PETROVCU

Mladost-Radnički(S) 4:2 (2:1)

Stadion u Bačkom Petrovcu. Gledalaca oko 150.

Sudija: Ćeranović (Lovćenac)

Strelci: Plavšić u 10., Ožvat 45., Sproh u 78. i Lakić auotogol u 87. minutu za Mladost, a Pavin u 38. i Đukanović 83. minutu za Radnički.

Žuti kartoni: Jakus i Ožvalt (Mladost), S. Tevanović, Lakić i Kolarić (Radnički)

Mladost: Lenja, Ožvat, Leskov, Sproh, Jakus (Ciat), Plavšić, Kanja, Ivetić, Zagorčić (Mrđan), Fabri (Malidžan), Stanić

Radnički: Vezmar, N. Tevanović (Zorica), Đukanović, Lakić, Martinović, Josić (Mijović), Mitrović, S. Tevanović, Dobre (Kolarić), Pavin, Lukić.
Kako je većina i očekivala, prvenstveni meč XII kola VFL grupa Sever, između Mladosti i Radničkog iz Sombora, igran u Bačkom Petrovcu, završen je pobedom domaće ekipe sa 4:2. Šestim trijumfom, a četvrtim pred svojim navijačima u dosadašnjem delu prvenstva, fudbaleri Mladosti nisu dozvolili iznenađenje  u susretu sa fenjerašom lige, kome je ovo bio jedanaesti poraz do sada.
Bila je to jedna dobra utakmica, prava prvenstvena, u kojoj su akteri oba tima prikazali borbenost i želju da se ostvari povoljan rezultat, u čemu su uspeli samo domaćini, mada se ni gosti nisu obrukali, uprkos porazu i golu kojeg su sami sebi dali u finišu susreta.
Nakon početne inicijative Somboraca, hitri levokrilni napadač Mladosti, Plavšić, inače rođeni brat Srđana Plavšića, koji je iz Crvene Zvezde 2017. godine otišao u Prašku Spartu, upućuje jedan udarac ka golu Vezmara, a lopta se na putu prema okviru gola odbija od nekog igrača gostiju, i u visokom luku završava po sredini gola iz leđa čuvara mreže somborske ekipe. Bilo je to u 10. minutu utakmice, a rano vođstvo domaćina nije obeshrabrilo agilne goste, koji su u 39. minuti preko organizatora igre, Predraga Pavina došli do izjednačenja.

Njegov šut ka golu Lenje, najpre je pogodio nekoga iz odbrane domaćina, i samim tim iznenadio čuvara mreže, koji je samo pogledom mogao da isprati završnu putanju lopte. I onda, u samom finišu prvog dela igre, Vezmar pravi grešku napuštanjem okvira gola, što vešto koristi bek Ožvot i filigramskom preciznošću, iskosa sa desne strane, lobuje čuvara mreže, poslavši loptu u suprotni ugao.

Povezano:  APATINSKI ATLETIČARI ZAPAŽENI NA TRCI U OVČAR BANJI

Nastavak susreta u drugom poluvremenu protiče u izjednačenoj igri oba tima, a bitnije promene dešavaju se u poslednjih dvanaest minuta utakmice. Naime u 78. minutu meča, Sproh posle kornera trese mrežu za 3:1, a šest minuta kasnije Mihajlo Đukanović evro golom smanjuje prednost domaćina na 3:2. Idealni centaršut rezerviste Saše Zorice, makazicama prihvata strelac Đukanović i šalje loptu na pravo mesto, a za ovaj potez dobija gromoglasni aplauz svih prisutnih na stadionu.

U tim trenucima zatinjala je nada da gost može i do velikog boda na ovoj utakmici, mada ne jenjavaju napadi domaćina preko krila, koje predvode Plavšić i Ožvot. Razigranim domaćim fudbalerima, u 87. minuti, pomogo je i gostujući igrač Lakić, koji je nehotično savladao svoga golmana, i time rešio dilemu pobednika na utakmici.
Izuzetno fer i korektan dvoboj rivala upotpunio je i mladi sudija Ćeranović iz Lovćenca koji je dobro vodio ovaj meč sa svojim pomoćnicima i najavio perspektivu u ovom, svom dodatnom zanimanju. Zadatak su mu olakšali igrači oba tima, koji su meč svatili kao nadigravanje na terenu sa korektnim odnosom prema igri i protivniku.

Milan Pavkov (sa kačketom) na tribinama u Bačkom Petrovcu

Idealno novembarsko vreme za utakmicu privuklo je oko 150 ljubitelja fudbala u Bačkom Petrovcu, a posebnu pozornost na tribinama izazvalo je prisustvo Milana Pavkova, centarfora Crvene Zvezde, koji je pre par godina igrao za Mladost, a sada im je dao podršku iz gledališta.

Radost domaćina nakon pobede

Posle ove pobede, Mladost je sedma sa 19 bodova, i narednog vikenda putuje u Čonoplju, na megdan Slogi, a Somborci ostaju i dalje na poslednjoj poziciji, čekajući bolje dane za eventualni beg sa začelja. Prva prilika za konsolidaciju ekipe je već u subotu, a meč sa timom komšijske OFK Mladosti iz Apatina biće pravi test za proveru mogućnosti ovog mladog sastava, čiju formu brusi provereni stručnjak Sreten-Jele Vilotić.