BRATSTVO 1946 – OMLADINAC (Novi Banovci 2:1 (1:0)

Strelci: Makar (4) i Juhik (51) za Bratstvo 1946, Bićanin 90+3 za Omladinac

Žuti kartoni: Bajčev i Perović (Bratstvo 1946) – Bićanin (Omladinac)

BRATSTVO 1946: Gabrić, Resanović 7,5, Juhik 8, Bajčev 7, Makar 7,5, Perović 7, (Stančević), Sremčević 7, Vukić 7, Šveljo 7,5, Stanković 8, Zorić 7, (Nosković 7)

OMLADINAC: Jagodić 5,5, Ivetić 6, Roganović 6, Radović 6, Stevanović 5,5, (Vidović 5,5), Gajić 5,5, Dabić 6, (Brtka), Bićanin 7, Ležajić 5,5, Spasić 5,5, Božinović 5,5, (Berić)

Igrač utakmice: Dejan JUHIK (Bratstvo 1946)

Prigrevčani su poveli već u 4. minutu. Po levoj strani prodro je Resanović, došao u zonu šuta i pokušao da pošelje loptu ka golu, ali je njegov šut izblokiran, pa je lopta stigla do Makara koji je uz pomoć, pomalo nesigurnog gostujućeg golmana šalje u mrežu. Gosti se nisu opredelili za agresivnu igru ni nakon brzo primljenog pogotka, pa su se bazirali na odbranu svog gola, što im je uspelo do kraja prvog poluvremena.

Dejan Juhik junak derbija

U nastavku, tačnije u 51. minutu Dejan Juhik je idealno reagovao na primljenu loputu u šesnaestercu gostiju, vešto se oslobodio svojih čuvara i po zemlji je poslao u donji desni ugao nemoćnog Jagodića. Činilo se da će susret okončati sa 2:0, a onda najlepši detalj na utakmici. Igrao se 93. minut kada je odlični arbitar dosudio slobodan udarac za Omladinac na nekih 35 metara od gola Gabrića. Polutka gostiju namestio je loput i opalio po njoj, a ona je odsela u gornjem levom uglu prigrevačkog golmana, koji je paradom ulepšao ovaj događaj, a malobrojna publika je dugim aplauzom pozdravila pogodak koji odavno nije viđen na stadionu u Prigrevici.

Ovom pobedom Bratstvo 1946 se vratilo na treće mesto na tabeli Srspske lige Vojvodina, a u narednom kolu Prigrevčani gostuju prvaku Kabelu iz Novog Sada. Ta utakmica se igra u sredu 15. maja.