BRATSVO 1946 BOLJE OD NOVOSADSKOG KABELA – UZ IZVEŠTAJ I KROZ OBJEKTIV VINKA JANKOVIĆA

BRATSTVO 1946 – KABEL (Novi Sad) 1:0 (0:0)

žuti kartoni: Vuković i Perović (Bratstvo 1946) – Knežević i S. Ilić (Kabel)

BRATSTVO 1946: Kronić 7,5, (Gabrić), Ivanović 7, Resanović 7, Juhik 8, (Nosković), Vuković 7, Bajčev 7,5, Perović 6,5 (Makar 7), Sremčević 7, Vukić 7, Šveljo 7, Stanković 8

KABEL: Pilipović 6, Pejić 6, Miljević 6,5, Pantelić 6,5, Lončar 6, Karać 6, G. Ilić 6 (S.Ilić 6), Knežević 6, Vladić 6, Klaić 6, Petrović 6

Igrač utakmice: Dejan JUHIK (Bratstvo 1946)

Prigrevčani su uspeli da se plasiraju u polufinale Kupa Vojvodine pošto su iz daljeg takmičenja eliminisali novosadski Kabel sa 1:0. Nakon svega viđenog pobeda je zasluženo pripala fudbalerima Bratstva 1946 koji su prikazali više htenja i delovali su nešto ubedljivije.

Prvih 45 minuta proteklo je u borbenoj igri u kojoj nije bilo prilika za gol, već se taktiziralo sa obostrano puno striktnih zadataka. Iskreno rečeno, takva igra nije naišla na podršku oko 350 posetilaca koji su očekivali mnogo više od dve ekipe iz samog vrha Srpske lige Vojvodina. Drugo poluvreme bilo je mnogo bolje, a trenutak odluke dogodio se u 48. minutu. Bajčev je nezadrživo prodro po desnoj strani i sjajno ubacio loptu u protivnički kazneni prostor gde se našao najbolji pojedinac susreta Dejan Juhik koji je glavom zahvatio loptu i poslao je u protivnički gol. Nakon toga igralo se mnogo žustrije, ali u granicama korektnosti, međutim nije došlo do promene rezultata, mada je bilo nekoliko prilika.

Najizgledniju imao je napadaš Bratstva 1946 Stefan Vukić u 82. minutu. On je sve uradio fudbalski, sjajno primio loptu, vešto se oslobodio svojih čuvara i lukavo šutirao, ali je njegov udarac završio tik iznad prečke.

Povezano:  BRANISLAV VEJNOVIĆ NAJBLIŽI PRELASKU U OFK MLADOST

Kraj je došao nakon pet minuta sudijske nadoknade i gosti su morali da se pomire sa činjenicom da se u polufinale plasirao bolji rival.

Kao što to uglavnom biva, sve interesantne detalje zabeležio je naš kolega i snimatelj Vinko Janković.