BSK UMANJIO IZGLEDE ZA OPSTANAK – REZULTATI I TABELA PODRUČNE LIGE SOMBOR

Bački Brestovac. Sudija: Strahinja Pilić ( Kula ) 7,5.

Strelci: Medić 27. minut ( BSK), a Rančić 89. minut ( Omladinac).

Žuti kartoni. Rančić , Mijić ( Omladinac)

BSK: Nemet 7, Stanić 7, Dragović 7, Božić 6,5, Zelenović 7,5, Stojaković 7,5, Beljanski  6,5, ( D. Stanković-), S. Stanković 7, Korać-( od 5. Mijatović 7), Divjak  7, Medić 7,5 ( Hinić -),

Omladianc: Majstorović 7,5, Stevanović 7, Joka 7, Mijić 7,5, Leskovac 7, Bandobranski 7,5, Kovačić 6,5 ( Asani-)( Resanović -), Basarić 7, Rančić 7,5, Grgić 7, Topalov 6,5 ( Milošević -).

Igrač utakmice: Rančić

U grčevitoj borbi za opstanak domaći su stigli do prednosti u 27. minut. Mladi Medić je pretrčao svog čuvara, utračao u kazneni prostor, zaobišao golamana i plasirao loptu u mrežu. Do kraja prvog dela nije bilo prilika ni za jednu ekipu, tako da su Brestovčani otišli na odmor sa golom prednosti.

U nastavku meča domaći su pojačali ofanzivu , ali nisu uspeli stvoriti neku izgledniju priliku da overe pobedu. Bili su na dobrom putu da to učine, kada je minut pre kraja regularnog dela Božić neoprezno izgubio loptu do koje se dokopao Rančić i izjednačio. Ovim gubitkom dva boda domaći su znatno  umanjili šanse za opstanak.

Rezultati dvadesetogdevetog kola:

Slavija – ŽAK 2:1, Polet – Kulpin 3:0 ( utakmica prekinuta u 5. minutu kada su gosti ostali sa nedovoljnim brojem igrača, a u momentu prekida domaći su vodili 1:0), Budućnost M- Maglić 3:0, Tvrđava – Borac BG 2:2, BSK – Omladinac 1:1, Radnički 1918- Rusin 3:1, Stanišić 1920- Budućnost G 4:0, Zadrugar – Borac 46 2:1 i Budućnost P- Kordun 2:1.