subota, 30 majaApa-press vam želi dobrodošlicu!

DERBI BEZ POBEDNIKA

BRATSTVO 1946 – BEČEJ 1918 2:2 (2:1)

Derbi kola koji je odigran u subotu u Prigrevici pred oko 800 gledalaca između Bratstva 1946 i sada novog prvoligaša Bečeja 1918 okončan je nerešeno 2:2. Prigrevčani su vodili u dva navrate, imali više prilika, pogodili stativu u prečku, ali su dozvolili da gosti preko odličnog Koste Dražića postignu dva pogotka i osvoje bod.

Prvi pogodak je postignut u 6. minutu. Nosković je oduzeo loputu odbrani gostiju krenuoa ka golu, ali je tada bek Bečeja Potkozarac pokušao da vrati loptu svom golmanu, međutim ona je došla do Švelje koji je šalje u mrežu. Očekivalo se da će ovaj pogodak uz podršku sa tribina dati domaćim igračima dodatnu snagu, ali u 14. minutu gosti uspevaju da izjednače. Kovačević šutira, Ićitović ne uspeva da ukroti tu loptu, kratko je odbija, a ona dolazi do Dražića kome nije bilo teško da je plasira u mrežu.

U 22. minutu kapiten Prigrevčana Srđan Vuković sjajno šutira sa preko 20 metara, ali lopta umesto mreže pogađa stativu. Šest minuta kasnije, odlični Nosković biva srušen u kaznenom prostoru Bečeja 1918, pa arbitar Danilo Nikolić iz Lovćenca pokazuje na belu tačku. Siguran je bio Vuković.

Tek što je počelo drugo poluvreme, tačnije u 47. minutu Šveljo pogađa prečku, a sjajnu priliku da donese pobedu Bratstvu 1946 nije iskoristio Nosković kada je u 59. minutu izbio sam ispred gostujućeg golmana. Kazna za promašeje stigla je u 62. minutu nakon što je Dražić iskoristio brz napad svog tima i našao se sam ipred nemoćnog Ićitovića.

Bratstvo 1946 ostalo je na drugom mestu na tabeli Srpske lige Vojvodina, a u sledećem kolu gostuje Železničaru iz Pančeva.