utorak, 22 septembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

DVA RAZLIČITA IZDANJA RADNIČKOG IZ SOMBORA

REMIJEM U ČELAREVU PROTIV ČSK (2:2) i U GRADSKOM DERBIJU SA ŽAKOM (1:1) SOMBORSKI RADNIČKI ZAPOČEO DRUGU FAZU PRIPREMA PRED NOVO PRVENSTVO

Nakon završetka prve faze priprema pred novo prvenstvo u Vojvođanskom Severu, i odrađenih petnaestak treninga na Gradskom stadionu u Somboru, fudbaleri somborskog Radničkog započeli su sa odigravanjem kontrolnih utakmica, koje će poslužiti prvom treneru ekipe Sretenu- Jeletu Vilotiću da vidi sa kakvim timom trenutno raspolaže i koje su mogućnosti igrača pred početak sezone.

U prvoj kontrolnoj utakmici somborski crveno-beli su u subotu gostovali ČSK Pivari u Čelarevu, ekipi koja će sigurno jurišati na najviši plasman u četvrtoligaškoj konkurenciji klubova iz Vojvođanskog Severa. U jednom dobrom meču, gosti iz Sombora se nisu obrukali, odigravši nerešeno 2:2 sa timom kojeg predvodi iskusni trener Željko Račić. Prvi deo susreta Somborci su rešili u svoju korist, golom mladog Žeželja, da bi domaćin izjednačio u prvim minutama nastavka susreta. Novajlija u redovima Somboraca, Stefan Ožegović, koji je pristigao iz apatinske Mladosti, doveo je svoj tim u novo vođstvo, ali su domaćini golom iz penala, nekoliko minuta pre kraja izjednačili rezultat.

Drugog dana vikenda četa trenera Vilotića odigrala je utakmicu sa gradskim rivalom, ekipom ŽAK-a na igralištu kraj pruge, ali ni izbliza nije pokazala igru iz predhodnog dana, kada je gostovala u Čelarevu. Verovatno je i umor učinio svoje, a svakako i nedolazak nekolicine iskusnijih igrača na koje se računa, pa je meč sa somborskim železničarima teže pao. Prvi deo susreta završen je bez golova 0:0 , a već na samom startu drugog, iskusni Dragan Hoscijeslavski je doveo crno bele u vođstvo od 1:0. Isti igrač je imao još jednu dobru priliku da povisi rezultat, ali se obrukao svojom nepreciznošću. Kaznili su to gosti, tačnije Mitrović, kada je nekoliko minuta pre poslednjeg zvižduka sudije Malbašića, izjednačio na 1:1.