subota, 28 novembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

DVE MEDALjE ZA ATLETSKI KLUB APATIN NA PRVENSTVU SRBIJE ZA SENIORE

Srebrno i bronzano odličje za Đuru Borbelja

Posle sjajnih rezultata mladih atletičara u Splitu i Sremskoj Mitrovci, seniori Atletskog kluba Apatina, na najbolji način zatvorili su vikend koji je iza nas, sjajnim nastupom na Prvenstvu Srbije u atletici za seniore i seniorke, koje je održano u Kruševcu, 24. i 25.08.2019. godine i dobrim trkama u Rumi i Osijeku.

Na Prvenstvu Srbije za seniore i seniorke, koje je održano u Kruševcu, nastupila su tri člana Đuro Borbelj u disciplinama 3000 metara i 3000 metara sa preprekama, Miroslav Pešić, u trkama na 3000 m i 5000 metara i Filip Demić na 800 metara.

Najuspešniji je bio Đuro Borbelj koji je osvojio dve medalje, srebrnu medalju u trci na 3000 metara sa preprekama, sa rezultatom 9 minuta i 43 sekundi i bronzaanu u trci na 3000 metara sa rezultatom 8 minuta i 51 sekunda. Miroslav Pešić zauzeo 12. mesto na 3000 m (10 minuta i 9 sekundi) i 13. mesto na 5000 metara (17 minuta i 53 sekunde), dok je Filip Demić na 800 metara, zauzeo 17. mesto ( 2 minuta, 10 sekundi i 67 stotinki).

Atletski klub Apatin do sada u 2019. godini, ima osvojene tri medalje na Prvenstvima Srbije za seniore, pored dve Đure Borbelja, šampionsku titulu i zlatnu medalju osvojio je Željko Končar , na Prvenstvu Srbije u ultramaratonu na 6 sati, koje je održano na Adi Ciganliji u martu mesecu.

Ovog vikenda (subota 24.08.) u Rumi je održan 3. Rumski polumaraton, gde su u štafetnoj trci treće mesto osvojili članovi AK Apatin, Željko Peković, Nemanja Đurić i Stefan Živković, pored njih u Rumi su  na polumaratonskoj stazi (21 km i 097 metara), nastupili Snežana Milošević drugoplasirana u starosnoj kategoriji (1 sat 43 minute i 13 sekundi), i  Radičanin Zoran koji je takođe zauzeo drugo mesto u starosnoj kategoriji (1 sat 29 minuta i 25 sekundi), Saša i Lola Antić.

Povezano:  ZA KRAJ "ŠLAG" NA TORTU LOKALNI DERBI RADNIČKI 1912 - SLOGA ČONOPLJA

U subotu je u Osijeku održana trka „Sunset Run“, na kojoj su uspešan nastup imali Marija Bubalo i  Predrag Vejin, koji su istrčali trku u dužini od 14 kilometara.

Narednog vikenda Goran Čegar, u svojstvu vođe seniorske atletske reprezentacije Srbije, odlazi na Svetsko prvenstvo na 50 kilometara, koje se održava u Rumuniji (Brašov), 01.09.2019. godine, našu ekipu činiće muška i ženska ekipa koja će brojati po tri člana.