BRATSTVO 1946 – DINAMO 1945 (Pančevo) 2:0 (2:0)

pomoćnici: Predrag Svilenković (Nova Pazova) i Luka Janković (Stari Banovci)

žuti kartoni: Ivanović, Bajčev, Stanković (Bratstvo 1946), Terzić, Petrović, Vojnović, Mirković (Dinamo 1945)

BRATSTVO 1946: Kronić 7,5, Ivanović 8, Resanović 7,5, Vuković 8, Bajčev 7,5, (Nosković 7,5), Stančević 7, (Makar 7), Sremčević 7,5, Vukić 7,5, Šveljo 7,5, Stanković 7,5, Zorić 7, (Bursać 7,5)

DINAMO 1945: Tomić 7, Marković 6,5 (Javor 6,5), Dašić 7, Terzić 7, Nedučić 7, Vuković 7, Bulatović 6,5, (Gajić 6,5), Arnautović 6,5, Petrović 7,5, Jakovljević 7, Vojnović 7, (Mirković)

Igrač utakmice: Srđan VUKOVIĆ (Bratstvo 1946)

Igru koju su prikazali fudbaleri Bratstva 1946 i pančevačkog Dinama 1945 ne bi se postidela ni prvoligaška scena. Obostrana želja za pobedom, visok ritam igre, mnogo atraktivnih poteza i dva prelepa pogotka kraisli su derbi 20. kola Srpske lige Vojvodina, koji je zasluženo pripao Prigrevčanima.

Izgleda da je kriza iza Prigrevčana

Sami start susreta najavio je ofanzivu domaćina koji je u formaciji 4-4-2 najubojitiji, a Šveljo je u šestom minutu na desnoj strani napradio dar-mar u šesnaestercu gostiju, međutim njegov šut završio je na spoljnom delu mreže. Da nisu došli isključivo da se brane Pančevci su prvi put pokazali dva minuta kasnije kada je šut Petrovića završio iznad prečke. Mladost i neiskustvo pomogli su Tomiću da u 12. minuti sačuva svoju mrežu nakon što je Pavle Zorić izbio sam ispred njega, ali nije dovoljno dobro zahvatio loptu koja je završila u naručju gostujućeg golmana. Deset minuta nakon ove prilike i gosti su zapretili. Bulatović je bio neometan i sa oko desetak metara šutirao, ali se istakao Kronić i dobrom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

U 29. minutu, iskosa sa desne strane, dosuđen je slobodni udarac za Prigrevčena. Udaljenost prilično velika od gola gostiju da bi se tuklo direktno, ali očigledno da su domaći fudbaleri uvežbavali ovakve situacije, jer je kapiten Vuković idealno nabacio loptu na sam početak šesnaesterca gde je glavom zahvatio Ivanović i spreoveo u suprotni ugao nemoćnog Tomića. Prelep pogodak izmamio je aplauze oko 300 gledalaca, uglavnom pristalica domaćeg kluba. Samo tri minuta kasnije sreća je bila na strani Kronića, jer je lopta, nakon idealno izvedenog slobodnog udarca od strane Petrovića, umesto u mreži završila na stativi.

A onda najlepši momenat na utakmici. Igrali su se poslednji trenuci prvog poluvremena kada je Vuković primio loptu oko centra igrališta i u stilu nekadašnjeg skijaškog asa Bojana Križaja nanizao čak pet odbranbenih igrača došao na desetak metara od Tomića i preciznim udarcem poslao loptu u nebranjeni desnu donji ugao.

U drugom poluvremenu igralo se borbeno, ali bez mnogo izglednih prilika, međutim mora se istaći 85. minut i akcija gde su akteri zasluženo dobili aplauz na otvorenoj sceni. Vukić se lepo oslobodio svojih čuvara i vrhunski poslao loptu na peterac gde je centarfor Nosković u padu zahvata i šalje pod prečku i kada su loptu svi već videli u golu, Tomić je čudesnom intervencijom zaustavio i sprečio da Prigrevčani povedu sa 3:0.

Ovom pobedom Prigrevčani su ostali na trećem mestu na tabeli, a u sledećem kolu gostuju Radničkom iz Nove Pazove koji se grčevito bori za opstanak.