četvrtak, 3 decembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

KAZNA ZA PROMAŠEN PENAL

Sloga je poražena u susretu 16. kola Srpske lige Vojvodina na svom terenu od ekipe Radničkog iz Zrenjanina sa 1:2 (0:1). Ovim porazom ekipa je ponovo gurnuta „ispod“ crte i vraćen je nespokoj oko opstanka u društvu srpskoligaša. A sve je moglo i moralo da bude mnogo bolje. Čonopljanci su dobro započeli susret, imali terensku inicijativu i u 21. minutu priliku koja je verovatno preokrenula čitav tok susreta. Jedna od brojnih akcija domaćina zaustavljena je tako što je neko u odbrani gostiju rukom zahvatio loputu u svom kaznenom prostoru, pa je arbitar Neđo Mrđa iz Pančeva pokazao na belu tačku. Najstrožiju kaznu izvao je Srđan Vuković koji je u karijeri odigrao na desetine ovakvih utakmica i iza sebe ima bogato fudbalsko iskustvo, pa se očekivalo da će rutinski savladati golmana gostiju, ali se to nije dogodilo. Očigledno da vrhunskog strelca kakav je Vuković gol u dresu Sloge neće što se potvrdilo i ovoga puta.

Neće ga gol, Srđan Điđo Vuković

Nakon promašenog penala, sve je krenulo naopako. Gosti nekoliko minuta kasnije doleza u prednost od 1:0 preko Bjelice. U drugom delu ponovljena je slika iz većeg perioda prvog poluvremena gde domaćin atakuje, ali bez prave završnice. U drugom minutu sudijske nadoknade gosti preko mladog Pavlova dupliraju svoju prednost, a konačnih 1:2 postavlja Vemić u 90+4. Pored poraza mora da brine i crveni karton dodeljen Slobodanu Bojića u 88. minutu, pa se na njegove usluge ne može računati u sledećim susretima. Sa dva vezana poraza Čonopljanci su u velikoj meri pokvarili svoj plasman na tabeli, pa trenutno zauzimaju 16. poziciju na tabeli sa 19 osvojenih bodova, a u sledećem kolu gostuju u Bečeju istoimenom domaćinu.