RADNIČKI 1912 – DUNAV (Stari Banovci) 7:1 (3:0)

Strelci: Lazić (13., 40. i 50.), Despotović (23.), Molnar (31.), Pavić (75.) i Drvar (80.) za Radnički 1912, Alijagić (74.) Dunav

RADNIČKI 1912: Pehilj, Tomić 7,5, (Buišić), Dučić 7,5, Avdić 8, (Đurđev), Stojaković 7,5, Aćimović 8, Lazić 9, Despotović 8, Molnar 8, (Pavić 7,5), Goronjić 7,5, (Kartalija), Antunić 7,5, (Drvar)

DUNAV: U. Marković 7, P. Marković 5,5, Šoškić 5,5, Vukašinović 5,5, Kramer 5,5, Milisavljević 5,5, Radonjić 5,5, Jovanović 6, Alijagić 6,5, Pavlović 5,5, Petrović 5,5

Igrač utakmice: Jovan Lazić

Podmlađena ekipa Radničkog 1912, u poslednjoj utakmici na domaćem terenu za ovu takmičarsku sezonu u Srpskoj ligi Vojvodina, do vrha je napunila mrežu Dunava iz Starih Banovaca. Somborci su slavili sa 7:1 i da je rezultat kojim slučajem bio mnogo ubedljiviji ne bi bilo nezasluženo, jer su mladići u crveno-belim dresovima dominirali na terenu i stvarali šanse. Komotno se može konstatovati da je goste i pored sedam primljenih pogodaka spasao golman Uroš Marković koji je u nekoliko navrata spasao svoju mrežu kada su mnogi loptu već videli u golu.

Ozbiljno kucaju na vrata prvog tima, omladinci Radničkog 1912

Prvi pogodak na utakmici postigao je veoma raspoloženi Jovan Lazić u 13. minutu. On je maestralno reagovao i sa oko devet metara po sredini gola lobovao golmana gostiju. Do drugog pogotka koji je došao deset minuta kasnije, Marković je u dva navrata zaustavio udarce Antunića, ali je kapitulirao nakon odličnog udarca glavom od strane Despotovića koji je bio najviši u skoku i realizovao dobar centaršut Avdića. U 31. minutu ponovo je Avdić asistirao, ovoga puta ubacio je loptu u prazan prostor gde je Molnar bio brži od svojih čuvara i preciznim udarcem poslao loptu u mrežu.

Tek što je počelo drugo poluvreme a Lazić je iskoristio pas Avdića i povisio na 4:0. Svoj golgeterski potencijal Lazić je pokazao i u 64. minutu kada je dobro reagovao na dodavanje od strane Pavića i po treći put zatresao mrežu Markovića. Gosti su retko dolazili u priliku da ugroze gol Pehilja, ali su jednu od retkih šansi iskoristili u 74. minutu kada je Alijagić izbio sam ispred golmana Somboraca i preciznim udarcem smanjio na 5:1. Samo tri minuta kasnije neprimetni arbitar Bibin iz Zrenjanina opravdano je pokazao na belu tačku nakon što je u šesnaestercu gostiju oboren Lazić, a penal nije iskoristio Despotović, ali je iz iste akcije lopta došla do Pavića koji povisuje na 6:1. Konačnih 7:1 postavio je Drvar u 80. minutu.

Ovo je najubedljivija pobeda Radničkog 1912 u konkurenciji srpskoligaša, a posebno je bitna jer su je izvojevali igrači koji uglavnom nastupaju za omladinsku selekciju, što potvrđuje da klub ima potencijala. Mora se naglasiti da je na tribinama bio trener ovih golobradih mladića Igor Radusinović koji je sa ponosom pratio svaki potez svojih pulana koji su demonstrirali vrhunsku tehniku, htenje, zalagenje i realizaciju. Radusinović nije krio zadovoljstvo, što je logično, jer je u relativno kratkom roku uspeo da pripremi nekoliko mladića koji će u skoroj budućnosti najozbiljnije kucati na vrata prvog tima i biće ih teško potisnuti iz startne postave.

Ponosan na svoje učenike, trener omladinaca Radničkog 1912 Igor Radusinović

Ovom pobedom Radnički 1912 će sezonu okončati na trećem mestu na tabeli, a u poslednjem kolu gostuje Slogi iz Čonoplje. Pre toga Somborci u sredu odlaze u Zrenjanin gde će odigrati utakmicu polufinala Kupa Vojvodine protiv imenjaka.