utorak, 1 decembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

KOŠARKAŠI SOMBORSKOG JOKERA NIŽU POBEDE . DUNAV U KRIZI

Košarkaši somborskog Jokera nastavljaju sa odličnim igrama i pobedama. Oni su sinoć upisali i petu pobedu, u isto toliko odigranih kola u Prvoj RL Sever grupa A, na gostovanju u Mačvanskoj Mitrovici protiv domaće Podrinje rezultatom 92:68, po četvrtinama 28:13, 17:20, 23:23 i 24:12.

Somborci, mada su tek ove sezone ušli u viši rang, igraju odlično i nalaze se na čelu tabele sa učinkom od pet pobeda, ali i sjajnim koš količnikom u kome su postigli 423 a primili 319 koševa. U duelu sa Podrinjom košarkaši Jokera od starta su zaigrali silovito i prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa ubedljivih 28:13, pa je već tada bilo jasno da će bodovi otići u Sombor. Druga četvrtina pripala je domaćim košarkašima 20:17, treća je okončana bez pobednika 23:23, a u poslednjoj su ponovo briljirali somborski igrači i slavili sa 24:12.

U sledećem kolu pred košarkašima Jokera je veliki derbi, jer im u goste dolazi Srem iz Sremske Mitrovice koji takođe ima sve pobede, pa se može očekivati da pobednik iz ovog susreta bude jesenji prvak, jer faktički da u ostalim rivalima nemaju dostojnog protivnika za naslov prvaka. Ova utakmica će se odigrati u subotu 11. novembra u Somboru.

Za razliku od Somboraca košarkašu apatinskog Dunava 2014 nikako da se stabilizuju. Oni su u petom kolu doživeli i peti poraz pa se nalaze na začelju tabele. Apatinci su izgubili na svom terenu od Stare Pazove sa 61:69, po četvrtinama 14:24, 20:17, 15:13 i 12:15. U narednom kolu košarkaši Dunava 2014 gostuju Železničaru iz Inđije.

Povezano:  DUŠAN JEVRIĆ STRATEG RADNIČKOG 1912: - AKO NE VERUJEŠ U USPEH, NEĆE GA NI BITI!