subota, 30 majaApa-press vam želi dobrodošlicu!

MIROLJUBIVO U TELEČKI

Telečka-Jedinstvo-Lemeš 1:1 (0:0)

Telečka, 15. septembar 2019.godine. Igralište Teleče. Gledalaca 60. Sudija Janković (Odžaci) Pomoćnici Orlović i Kiršner. Delegat :Kutina. Strelci Marjanović u 54. za Telečku, a Sabo u 68. za Jedinstvo-Lemeš. Žuti kartoni : Prekajac (Telečka),Kusić,Sabo i Ceri (Jedinstvo). Crveni karton : Ceri (Jedinstvo)
TELEČKA: Černuš, Stanojević,Vlaisavljević, Karalić, Marjanović,Andreković,M. Devrnja,Šešević,Mitrović,Miličević i Prekajac. Još su igrali Purić,Nikšić, Deretić,Gagić i Kovač.
JEDINSTVO-LEMEŠ: Adem, Jurišić, Knezi, Duspara, Džinić, Sabo, Vukadinović, Kanjo, Popović, Braković i Dujmović. Igrali su još: Milošević, Kusić, Ceri i Sečenji

Igrač Utakmice:Vinko MARJANOVIĆ
Druga utakmica ove jeseni koja je igrana u Telečki u okviru prvenstva Međuopštinske lige Sombor drugi razred, protekla je u ravnopravnoj igri rivala, i postignuti nerešeni rezultat je realni odnos snaga ova dva kluba.
Lepo i sunčano vreme išlo je na ruku akterima meča, koji su bili raspoloženi za igru, i prava je šteta što je utakmicu pratilo svega šezdesetak gledalaca. Izabranici dvojice trenera, Marjakaja i Gligorevića su se od samog početka trudili da pokažu šta znaju i da svojom igrom doprinesu ekipi u nastojanju da se postigne željeni rezultat.

Sam početak je protekao u ispitivanju rivala, a igra se odvijala na sredini terena sa retkim napadima na gol Adema i Černuša. U jednoj od retkih akcija došlo je do povrede golmana gostiju sredinom prvog poluvremena, koji je, uz velike napore, jedva dočekao poslednji zvižduk arbitra Jankovića posle prvih 45 minuta igre, posle čega je zamenjen.
Nastavak utakmice i vrlo brzi pogodak u mreži novog golmana Lemešana, doneo je više živosti na terenu, i otvoreniju igru sa više šansi za gol. Domaći su u 54. minuti preko Marjanovića jednim lepim golom glavom poveli sa 1:0, a na izjednačenje se čekalo nepunih četvrt sata, kada je Sabo poravnao na 1:1. Još nekoliko šansi i na jednoj i na drugoj strani, a poslednja je bila slobodnjak gostiju koji je završio tik iznad prečke.
Uglavnom fer i korektna utakmica završila se sa četiri pokazana žuta kartona i jednim crvenim (drugi žuti gostu), uglavnom zbog bezobzirnih startova a osvojenim bodom zadovoljni i jedni i drugi.
Narednog vikenda oba tima su domaćini, Telečani dočekuju Dinamo 1923 iz Bačkog Brega, a Lemešani Rastinu 1918.