MLADOST APA – SLOGA (Čonoplja) 2:3 (1:2)

Strelci: Milanović (45), Basarić (65) za Mladost, N. MIlošević (19), Kemenj  (43), Lučić 89. za Slogu

žuti kartoni: Petreš, Bursać i Milanović (Mladost)

MLADOST APA: Rašeta 6,5, Knežević 5,5, Petreš 6, (Marin),Kuntić 6,5, Zorić 5,5, (Basarić 7), Gligorijević 5,5, Milanović 6, Faber 6, Rapaić 6, Mišković 6, (Ožegović)

SLOGA: M.Milošević 5, Štrbac 6, Kemenj 7, N. Milošević 5,5, Mijatović 6, (Hoscieslavski), Ninković 6,5, (Vladetić), Mitrović 6, Konjović 6, Lučić 7,5 (Vidović), Stojšić 6,5, Purić 6

Igrač utakmice: Strahinja LUČIĆ

Tri boda osvojila je ekipa koja je napravila jednu grešku manje, jer je navodni derbi bio daleko od očekivanog. Istini za volju bilo je uzbuđenja, preciznije rečeno rezultatske neizvesnosti, a sve ostalo treba brzo zaboraviti, kao i arbitra Gorana Tešanovića iz Srbobrana koji je svojom čudnom odlukom u 80. minutu odlučio pobednika. Naime u tom trenutku, kod rezultata 2:2, Tešanović je imao čistu situaciju da pokaže na belu tačku, jer je jedan od gostujućih igrača u svom šesnaestercu rukom zaustavio loptu koja je išla prema golu. Ko zna šta bi se nakon toga izdešavalo, međutim ostaje konstatacija da je sudija svojom greškom omogućio gostima da osvoje tri boda.

Već od samog početka moglo se naslutiti da su obe ekipe po igračkom kvalitetu „tanke“ kao i to da su treneri Slobodan Bačić i Miroslav Paunović izvukli njihov maksimum i da će pobednika odlučiti individualna inspiracija. Ovoga puta „džoker“ je bio Atila Kemenj kome je fortuna bila naklonjena, jer se ni kriv ni dužan našao u 43. minutu sam u šasnaestercu Mladosti i glavom prosledio loptu iza leđa Rašete.

Čini se da je to bio prelomni momenat, ali su se i pored veoma teške situacije Apatinci vratili u igru u 45. minutu kada je Milanović savladao indisponiranog golmana Sloge postigavši pogodak direktno iz kornera, a rezultatska neizvesnost došla je u 65. minutu nakon što je Basarić izjednačio na 2:2. Bio je to period kada su Apatinci delovali kao bolji tim, međutim nedovoljno da ostvare pobedu, pogotovo što se centarfor Gligorijević znalački ispromašivao.

Potom je usledio sudijski propust u 80. minutu, a kazna za promašaje došla je dva minuta pre isteka regularnog toka kada je Strahinja Lučić uspeo da iskoristi konfuziju u odbrani domaćina i savlada Rašetu.

I pored važnosti bodova igrači oba tima ponašali su se krajnje korektno i zaslužuju sve čestitke, a iskreno rečeno tako nešto se moglo očekivati od učenika trenera Bačića i Paunovića koji su važili za vrhunske fudbalere.