sudija Nemanja Ćirić (Subotica) 7

strelci: Nosković (31. i 38,) Vuković (43.) Bratstvo 1946, Matijašević (58. 11m) Odžaci

BRATSTVO 1946.: Ićitović, Leđanac 7, (Makar 7), Vejnović 8, Nosković 8,5 (Vladetić), Popović 7, Vuković 7,5, Bajčev 7,5, Bursać 7, (Ožegović 7), Sremčević 7, Šveljo 8, Stanković 7

Igrač utakmice: Aleksandar NOSKOVIĆ

Lokalni derbi između Prigrevčana i Odžačana rešen je u periodu od 31. do 43. minuta. Veoma raspoloženi tandem Nosković – Šveljo uz standardno dobrog kapitena Vukovića uspeli su da gostima daju tri gola i otklone sve dileme oko pobednika, ako ih je uopšte i bilo pre meča.

Kod prvog pogotka Nosković je morao dva puta da šutira ka mreži solidnog golmana Bojana Braća. Najpre je sjajno reagovao na nabačenu loptu od strane Popovića i glavom je poslao ka golu, ali je lopta pogodila stativi i odbila se do Švelja, a ovaj je nesebično vraća do svog centarfora koji je preciznim udarcem šalje u desnu stranu gostujućeg gola.

Srđan – Điđo – Vuković, strelac trećeg pogotka za Bratstvo 1946

Samo sedam minuta kasnije, u 38., već je bilo 2:0, a na sceni su bili isti akteri. Švelju uspeva da izdrži duele sa nekoliko igrača gostujuće odbrane potom šalje loptu u srce šesnaesterca odžačkog srpskoligaša gde je prihvata veoma agilni i golgeterski raspoloženi Nosković koji retko promašuje takve prilike. Preciznim udarcem pogađa mrežu Braća.

Gosti, koji nisu nimalo naivna ekipa, deluju kao da su doživeli šok, a dotukao ih je Vuković pogotkom u 43. minutu. Zasluge pripadaju naravno strelcu, ali i Noskoviću koji je idealno asistirao i dao kapitenu priliku da se upiše u listu strelaca.

U drugom delu Prigrevčani su igrali za dušu navijača, pa su dozvolili da gosti iz opravdano dosuđenog penala u 58. minutu preko Matijaševića ublaže poraz.

Povezano:  RUKOMET PRVA I DRUGA LIGA SEVER - POBEDE APATINA, PRIGREVICE I DALMATINCA BOD SOMBORELEKTRU

Bratstvo 1946 je i dalje drugo na tabeli Srpske lige Vojvodina, a vodeći Bečej je poražen na gostovanju u Beočunu od Cementa sa 0:1. U narednom kolu Prigrevčani gostuju Dunavu iz Starih Banovaca.