sreda, 25 novembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

OBROVČANI NOVOM POBEDOM PREBOLELI PORAZ U MLADENOVU

U drami na Bukovcu prva pobeda Omladinca

Radost pobede u sedmom kolu prvenstva Područne lige Sombor osetilo je pet klubova koji su igrali pred svojom publikom i tri ekipe, koji su nastupale kao gosti. Strelci su bili efikasni 28 puta, ili 3,5 gola po jednoj utakmici, a ovaj prosek premašio je Santrač iz Maglića, koji je za svoj tim postigao sva četiri gola u pobedi svoga Maglića nad BSK-om iz Bačkog Brestovca. Vodeći golgeter Brestovčana, Komazec, za utehu svom golmanu Ivici Molnaru,dva puta je savladao golmana Maglića, Radišića, ali nedovoljno za bolji rezultat svoga tima. Interesantno je napomenuti da je strelac iz redova BSK-a većinu golova u dosadašnjem prvenstvu dao u prvih deset minuta igre. I sada je zatresao mrežu u drugoj minuti.
Vodeći Borac je novom pobedom nad Budućnosti iz Paraga 4:1 (Balango, Gajić, M. Jovanović i Stanišić-Kozomora) povratio samopouzdanje poljuljano prošlonedeljnim porazom u Mladenovu. Crveni karton na ovom meču zaradio je trener gostiju Parabucki.
U Kulpinu novi poraz domaćeg tima, a ovoga puta bodove su odneli „Žuti“ iz Karavukova, kome je ovo četvrti trijumf za redom (0:2) Polet sada ima 13 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji na tabeli, čvrsto rešen da prati vodeću trojku.
Golom Trivunovića u 56 minutu, ekipa Hercegovca je savladala Tvrđavu u Baču. Ekipa iz Gajdobre sada ima 18 bodova, i rame uz rame je sa vodećim Borcem.
Kraj pruge u Somboru novi poraz domaćeg tima. Ovoga puta, tri boda su otišla u Tovariševo, a rezultat od 1:6 govori sve. Poluvreme od 0:1 je davalo nade mladim somborskim železničarima da mogu barem do boda, međutim nastavak je bio ubitačan. G. Stanojev, Bojanić, Vučić, M. Ranisavljević (11 m), Dmitrović i Vujanović su savladali Đenića, a Trivunović je sa bele tačke matirao Bugarskog.
Najposećenija utakmica ovoga kola bila je u Ruskom Krsturu (preko 25o gledalaca), gde je Rusin ugostio Slaviju iz Pivnica. Davidović i Branković su bili strelci za domaćine, a M. Trivunović za goste.
Četvrtu pobedu u novom društvu, fudbaleri Korduna izvojevali su pred svojim navijačima na utakmici sa Radničkim 1918 iz Ratkova. Jedini gol postigao je Čekeliš u drugom poluvremenu.
Na Bukovcu je odigran dramatičam meč između domaćeg Omladinca i njihovih gostiju iz Mladenova. Prvi deo susreta protekao je u ravnopravnoj igri, sa malo šansi za postizanje golova, a nastavak je bio veoma uzbudljiv i napet. Najpre je domaći tim poveo sa 1:0, golom iz jedanaesterca, kojeg je skrivio Kovačević, pošto je nespretno igrao rukom u svom šesnaestercu, a potom su se uznemirile strasti kod nekih fudbalera, pa je sudija Nađ češće morao da poteže za žutim kartonima. Za svega nekoliko minuta, u beležnicu je ušlo nekoliko fudbalera oba tima, a u kratkom periodu dvojica domaćina (Dragan Delija i Miloš Mijić) su morala da napuste teren zbog parnih žutih, odnosno crvenih. Cela jedna postava, 11 igrača je kartonirano (9 žutih i 2 crvena).

Zbog svih tih događaja izgubljeno je puno vremena, i publika je videla malo dobre igre i fudbala, a puno ostalih, mučnih situacija. Kada su ostali sa devetoricom, domaćini nisu bili u stanju održati ravnotežu sa brojčano jačim gostima, pa je Bošnjak iz kontre, u 73. minuti izjednačio na 1:1. Napetost je nastavljena do samoga kraja, prekršaji su se češće događali i posle jednog faula na sredini terena, lopti je prišao Nemanja Sazdanić sa namerom da izvede slobodan udarac za svoj tim. Iako je udaljenost gola bila veća od 40 metara, zadnji čovek odbrane domaćina je uputio lob udrac ka golu malo istrčalog golmana Bojanića, i bilo je to 2:1 za Omladinac. U istom momentu svi su zanemeli i zaboravili na čarke, a minut kasnije počelo je veliko slavlje domaćih zbog prve pobede i osvojena tri boda.
Vrh tabele su zaposeli Borac 46 i Hercegovac sa 18, a dva boda manje ima treća Vojvodina itd. Na začelju Omladinac se pomerio za jedno mesto više, a iz sebe ostavio Kulpin sa tri, i ŽAK bez bodova.
Narednog vikenda dve Budućnosti igraju u Mladenovu, vodeći Borac putuje na vruć teren u Karavukovo kod Poleta, a Vojvodina u Tovariševu dočekuje Tvrđavu iz Bača. Hercegovac će u Gajdobri imati nešto lakši posao sa ekipom Kulpina, što bi trebalo da bude isto i ekipi BSK-a na svom terenu u Bačkom Brestovcu, gde u goste dolazi poslednji ŽAK. U Pivnice putuje Maglić, a u Ratkovo, Rusin. Težak meč za domaćine zbog odrađivanja crvenih kartona za dvojicu igrača od nedelje, biće fudbalerima Omladinca koji dočekuju Kordun iz Kljajićeva.