ponedeljak, 6 aprilaApa-press vam želi dobrodošlicu!

ODBOJKAŠICE APATINA RUŠE SVE PRED SOBOM

ŽOK VRBAS – OK APATIN 1:3

Odbojkašice Apatina nastavljaju sa sjajnim igrama. One ne znaju za poraz u prolećnom delu prvenstva, ali isto tako dominiraju na gostujućem terenu u sezoni 2017-2018.
Apatinke su u Vrbasu u derbiju kola Prve lige savladale  ŽOK „Vrbas“ sa 3 :1 u setovima.

Duel dve ekipe koje su do ovog kola imale isti broj bodova počeo je igrom poen za poen, da bi domaće odbojkašice napravile prednost od tri poena pri rezultatu 13:10. Apatinke su upornom igrom uspele da izjednače na 18:18. Ipak, prvi set je pripao igračicama Vrbasa, koje su bile bolje u završnici seta i rešile ge u svoju korist sa 25:20.

U drugom setu gledaoci su mogli da vide raskošan talenat Apatinki, jer je proradio servis, potom napad i naročito kontranapad posle sjajnih odbrana.

Uvodnu prednost u drugom setu od 5:1 Apatinke su olako ispustile, pa su domaće povele sa 8:7. Bilo je to sve što su domaće odbojkašice uspele da urade. Od tog momenta u igri Apatina sve je funkcionisalo besprekorno. Preuzele su inicijativu i povele sa 16:10. Ovu prednost su uvećale do kraja druge deonice koju su dobile sa 25:17.

Ruše sve pred sobom, odbojkašice Apatina

Najbolju igru odbojkašice Apatina prikazale  su u trećem setu. Vrbašanke nisu imale rešenje za raznovrstan napad Apatina pa je za tili čas na semaforu bilo 13:2 za gošće. Ovaj set Apatinke su dobile sa ubedljivih 25:12.

Najuzbudljiviju odbojku gledaoci su mogli da vide u poslednjem setu. Do same završnice je bilo neizvesno. Apatinke su imale minimalnu prednost i rezultat se lomio sve do 18. poena, a onda na servis Anđele Puškar slede dva kontranapada, i poeni Jelene Dizija, kao i blok Jelene Bešir što je doneo prednost od tri poena.

Drama je nastavljena, jer se domaće odbojkašice nisu predavale. Nekoliko dugih poena su rešile u svoju korist i izjednačile na 21:21. Apatin je ponovo poveo sa 23:21, ali su Vrbašanke strpljivom igrom stigle ponovo do  izjednačenja 23:23.
Tad je stvar u svoje ruke preuzela Sanja Maleš koja je u napadu osvojila dva poslednja poena i razrešila sve dileme u ovom derbiju.

Odbojkašice Apatina su se  nakon ove pobede  učvrstile  na drugom mestu na tabeli sa 28 bodova , samo tri manje od prvoplasiranog NIS Spartaka 2 iz Subotice.

U narednom kolu odbojkašice Apatina će probati da nastave niz pobeda. One u subotu od 17,00 časova  na svom terenu dočekuju ekipu „Libero“ iz Bačkog Gradišta.