ODŽAČANI UBEDLJIVI PROTIV VRBASA

Tekstilac- OFK Vrbas 5:0 ( 4:0)

Prigrevica- Stadion „Goran Nesvanulica – Klipi“. Bez publike.

Sudija: Strahinja Pilić (Kula) 7.

Strelci: David Jovanović 11. Simić 20., Ilija Jovanović 39., Božičić  44., 70. minut ( Tekstilac).

Žuti kartoni: Đokić (Tekstilac), a Kozomora, Jovanović (OFK Vrbas).

Tekstilac: Ignjatović 7, Stokić 8, I. Jovanović 7,5 (Radojčić-), Đokić 7, Simić 7,5 (Ilić), Božičić 8 (Dakić-), Pešić 7 (Kulić-), Popović 7, Mitrović 7,5 (Prelić -), David Jovanović 7,5, Stevanović 7.

OFK Vrbas: Marinković 7, Makai 6, (Sredanović -), Koprivica 6, (Fejsa), Jovanović 6,5, Cicmil 6, Gagović 6, Kozomora 6, Kojičić 6, Novićević 6, Zeković 6 (Mušikić), Selak 6 (Pravilović 6)

Igrač utakmkice: Božičić

Zbog virusa korone i  vanredne situacije u Odžacima , igrači Tekstilca su svoj meč igrali u Prigrevici. To im nije smetalo da zabeleže ubedljivu pobedu protiv mladog tima OFK Vrbasa u kome ima , čak, devet „bonus“ igrača.

Seriju pogodaka otvorio je mladi David Jovanović koji je iz gužve poslao loptu u mrežu. Ubrzo se u listu strelaca upisao i Simić, kad je odbijenu loptu od stativu sproveo u nebranjeni deo gola. U finišu susreta usledio je odlična kontra Odžačana, agilni Milan Stokić poslao je loptu pred gol a na pravom mestu se našao Ilija Jovanović i prosledio je u mrežu. Kapiten Božičić je sa ivice kaznenog prostora, preciznim šutem još jednom primorao na kapitulaciju nemoćnog Marinkovića- 4:0.

U nastavku susreta Odžačani su zadovoljni visokim vođstvom smanjili ritam, tako da su gosti iz Vrbasa na momente bili ravnopravni. Vrbašani  su samo jednom ozbiljno pripretili, ali je Ignjatović odličnom intervencijom sprečio pogodak. Posle slobodnog udarca i kratkog dodavanja, najbolji akter susreta Dario Božičić je iz okreta sa 18 metara, postigao lep pogodak za konačnih – 5:0.