žuti kartoni: Šveljo i Kozomora (Bratstvo 1946)

BRATSTVO 1946: Borojević, Matović 7, Resanović 7, (Kozomora), Vejinović 7, Tanasić 8, S. Vuković 7,5, Zečević 7,5, (Makar 7), Miličkivić 7, N. Vuković 7, Šveljo 7, (Poznanović), Stanković 7

BEČEJ 1918: Marković 7, Miljević 6, Milenković 5,5, (Ostojić), Zličić 5,5, (Vorgučin), Ilić 6, Kurtiši 5,5 (Dabižljević), Jović 6,5, Adamek 6, Savin 6, Bogdanić 5,5, Ćulum 6

Igrač utakmice: Petar TANASIĆ (Bratstvo 1946)

Fudbaleri prigrevačkog Bratstva 1946 plasirali su se među 32 najbolje ekipe Srbije u Kup takmičenju nakon što su bez mnogo napora savladali Bečej 1918 sa ubedljivih 3:0. Domaćin je poveo prelepim pogotkom centarfora Zečevića u 25. minutu. Resanović je sentrirao sa leve strane, lopta je padala na nekih 14 metara od gola gostiju gde je Zečević u padu zahvatio i volej udarcem po zemlji poslao u mrežu. Pokušao je golman gostiju Marković da zaustavi loptu, ali je udarac bio snažan i ona je prošla ispod njega.

Na 2:0 povisio je najbolji akter susreta Petar Tanasić. Kurtiši je izgubio loptu na oko 30 metara od svog gola, do nje se dočepao Tanasić i u solo prodoru došao nadomak gola i poslao loptu iza leđa nemoćnog Markovića.

Drugih 45 minuta proteklo je u nešto slabijoj igri, a dva uzbuđenja dogodila su se u samoj završnici utakmice. U 83. minutu napadač Bečeja Nemanja Jović snažnim udarcem pogodio je prečku, a u sledećem napadu Tanasić je majstorskim lob udarcem sa oko 20 metara postavio konačnih 3:0. Isti rivali se sastaju u subotu na istom mestu u susretu 5. kola Srpske lige Vojvodina.

Povezano:  USPEŠNI U SVOM POSLU - STRATEG OD KOGA SE PUNO NAUČITI MOŽE