BRATSTVO 1946 – OMLADINAC (Novi Banovci) 1:0 (1:0)

Strelac: Vuković 35.

BRATSTVO 1946: Ićitović, Vejnović 7,5, Nosković 7,5, Popović 6,5 (Zolnajić 7), Vuković 8, Bajčev 7, Stamenković 6,5 (Vladetić 7), Bursać 7, Sremčević 7, Šveljo 7, (Stojšić), Stanković 7,5

igrač utakmice: Srđan VUKOVIĆ

Ispunio obećanje Srđan Vuković

Fudbaleri prigrevačkog Bratstva 1946 ostvarili su još jednu pobedu. Ovoga puta u utakmici koja je bila prava prvenstvena i u kojoj je ponovo viđena agresivna igra domaćih fudbalera. Prigrevčani su nagovestili maksimalnu ofanzivu od samog starta, pa je već u 8. mintu Vuković dobro izveo slobodan udarac sa oko 23 metra, ali je loptu na jedvite jade golman Omladinca Miroslav Jagodić uspeo da izbaci u polje.

Ušao u top formu, Aleksandar Nosković

Aleksandar Nosković, koji je ušao u sjajnu formu u 10. minutu sa ivice kaznenog prostora u padu zahvata loptu koja ide ka golu, ali je Jagodić na visini zadatka i sprečava pogodak. Golman gostuju je odolevao i uspešno čuvao svoju mrežu do 35. minuta, a onda je kapiten Srđan Vuković majstorskim udarcem sa oko 20 metara poslao loptu u levu stranu nemoćnog čuvara mreže gostujućeg tima.

Drugo poluvreme proteklo je u vrhunskom izdanju Noskovića, koji je uglavnom sam sebi stvarao prilike, ali mu „fortuna“ nije bila naklonjena. Ipak mora se izdvojiti trenutak kada je u 64. minutu maestralno glavom zahvatio loptu koje je umesto u mreži završila na prečki.

Sve ukupno gledano sasvim zaslužena pobeda Bratstva 1946 koje se učvrstilo na trećem mestu na tabeli Srpske lige Vojvodina, a u sledećem 21. kolu Prigrevčani gostuju Radničkom iz Nove Pazove. Treba naglasiti da su i rezultati postignuti u ovom kolu išli na ruku Bratstva 1946, jer je vodeći Bečaj odigrao 2:2 u Sremskoj Mitrovici protiv domaćeg Radničkog, dok je Dinamo iz Pančeva poražen u gradskom derbiju od Železničara sa 0:2.