RADNIČKI (S) – OBILIĆ 5:2 (2:0)

Stadion FK Radnički Sombor

Bez gledalaca

Sudija: Milešević (Bačka Palanka)

Strelci: Žeželj u 10., 61. i 72. minutu. Krunić u 19. i Mijović u 86. minutu za Radnički, a Đukić u 57. i 75. minutu za Obilić.

Žuti kartoni: N. Tevanović, Čuljak i Radeka (Radnički), Krasin i Šibul (Obilić)

Radnički: Zorić, N. Tevanović, Josić, Kolarić, Knežević, Čuljak, Ožegović (Mijović), Đukanović, Lučić, Krunić (Radeka), Žeželj (Zorica)

Obilić: Panić, Nikšić, Momčilov, Terzin, Đukić, Krasin, Dražić, Glogovac, Rankov (Savić), Pantelin (Borenović), Mijić (Šibul).

Fudbaleri somborskog Radničkog izvojevali su i treću pobedu u novom prvenstvu vojvođanskog Severa i tako, posle pet odigranih kola, se našli u gornjem delu tabele. Drugi trijumf za redom ostvaren je u susretu sa ekipom Obilića iz Novog Kneževca, čiji fudbaleri nisu mogli da pariraju raspoloženim domaćim igračima i spreče ih da dođu do novih bodova.Već od samog starta utakmice na Gradskom stadionu moglo se uočiti da je sastav crveno-belih rešen da dobije ovaj meč.

Od prvog minuta su kidisali na gol gostiju, a prvu priliku za vođstvo imali su u četvrtoj minuti, kada kapiten Lučić nije bio dovoljno precizan, pa je njegov udarac ka mreži zaustavila stativa. Ispravio je to nešto kasnije Lazar Žeželj, koji se po prvi put u strelce na ovoj utakmici upisao u 10. minuti meča snažnim i preciznim šutom. I mladi Apatinac, pojačanje Somboraca ovoga leta, Aleksandar Krunić, nije se mnogo dvoumio u 19. minuti, kada je savladao gostujućeg gomana Panića. Do kraja poluvremena još nekoliko šansi su propustili fudbaleri Radničkog, a ni gosti nisu u potpunosti imali podređenu ulogu, jer su i oni imali priliku da savladaju Zorića. Ipak, na odmor se otišlo sa dva gola razlike, a nastavak su bolje otvorili fudbaleri Obilića i smanjili vođstvo domaćina u 56. minuti utakmice, golom Đukića.