četvrtak, 24 septembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

POBEDE KOŠARKAŠA DUNAVA I JOKERA – PORAZ APATINACA

Mada je odigrano nekompletno treće kolo u 2 MRL Sever „A“ sasvim je izvesno da će i ove godine glavnu reč voditi apatinski Dunav i somborski Joker koji imaju maksimalan učinak i nalaze se na deobi liderske pozicija na tabeli.

Apatiski Dunav je savladao u Zrenjaninu domaći Petrovgrad sa 97:64 po četvrtinama 25:12, 26:14, 21:18 i 25:20. Apatinci su bili bolji tim od starta i slavili su u sve četiri četvrtine, što pokazuje da su veoma ozbiljno pristupili ovoj utakmici. U narednom četvrtom kolu oni su domaćini ekipi Beočina.

Somborski Joker bio je više nego ubedljiv na gostovanju u Futogu gde je savladao domaći KK BASKETBALL STARS sa 89:45. Izuzetno raspoloženi igrači somborskog tima delovali su superiorno tokom čitavih 40 minuta, a to pokazuju i učinci po četvrtinama koje su rešili u svoju korist 20:14, 31:12, 19:7 i 19:12. U sledećem kolu Somborci dočekuju Petrovgrad iz Zrenjanina i sasvim je izvesno da će nastaviti pobedonosnu seriju.

U istom rangu takmičenja, samo u grupi „B“ košarkaši Apatina delovali su nemoćno na svom perketu protiv Hercegovca iz Gajdobre i poraženi su sa 54:108, (18:15, 13:35, 6:26, 17:32). Sem prve četvrtine, koju su Apatinci rešili u svoju korist 18:15, sve ostalo je bilo u znaku gostiju. Ovo je drugi poraz košarkaša Apatina koji u sledećem kolu gostuju KK I CAME TO PLAY  iz Novog Sada inače lidera na tabeli.