utorak, 29 septembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

POBEDOM I NOVIM BODOVIMA, BUKOVČANI ZAMENILI MESTA SA MAGLIĆEM NA TABELI PFL SOMBOR

OMLADINAC (Bukovac) – MAGLIĆ 6:2

Bukovac, 20 10. 2019. Igralište Omladinca.Gledalaca 50. Sudija Janković (Odžaci) pomoćnici Mitrović i Manić. Delegat Paripović.

Strelci Terzija u 1., 24., 60. i 67. i Nemanja Mijić u 41. i 57. oba iz penala za Omladinac, a Mijić (autogol) i Santrač u 37. za Maglić.
OMLADINAC: Milošević, Nikola Mijić, Subotić,Bognar,Nemanja Mijić, Miloš Mijić, Delija, Terzija,Krstić, Sazdanić i Jajić. Još su igrali Nenad i Vukadinović.
MAGLIĆ : Radišić, Ilić, Dmitrović,Mrkonjić, Stjepanović,Preradović,Janjatović,Stisavljević,Mihajlov, Landup i Santrač

Terzija četvorostruki strelac,a Nemanja Mijić dva puta sa bele tačke.

Fudbaleri Omladinca sa Bukovca najzad su obradovali svoje navijače i visokom pobedom ispratili goste iz Maglića, koji, u utakmici sa razigranim domaćinima nisu ni pokazali neku naročitu igru iz koje bi mogli izvući neki bolji rezultat od poraza. Istini za volju, Maglićani su posle prvog dela susreta imali nerešen rezultat, ali ga nisu uspeli sačuvati do kraja. Raspoložen za igru, a na kraju i efikasan, bio je Lazar Terzija, centarfor domaćina, koji je četiri puta savladao gostujućeg golmana Radišića. Upola manje od njega, dao je i kapiten Bukovčana Nemanja Mijić, doduše sa bele tačke, a ovako visokom porazu gosta „kumovao“ je i Dragan Delija, jednom dobrom partijom u plavom dresu Omladinca.
Već u tridesetoj sekundi meča Terzija je posle tri dodira lopte igrača domaćeg tima, sproveo istu pod prečku visokog Radišića. Gost je došao do izjednačenja autogolom domaćeg igrača odbrane, a u 24. minuti omaleni Terzija je nadvisio čuvara mreže Maglića i doveo domaćine do drugog vođstva. Iskusni i robusni Santrač je ponovo izjednačio, ovoga puta na 2:2 u 37. minuti, a četiri minuta kasnije, gosti ruše Deliju u svom šesnaestercu, što sudija Janković kažnjava penaltikom, kojeg kapiten Nemanja Mijić pretvara u vođstvo od 3:2.
U nastavku, domaći kreću da završe priču i da osiguraju vođstvo i već u 57. minuti gosti prave novi prekršaj u svom kaznenom prostoru i novi udarac sa kreča. Ponovo kapiten Mijić, i vođstvo od 4:2 . Tri minuta kasnije, Radišić ispušta i prepušta loptu Terziji, koji je šalje na pravo mesto za novo vođstvo. Potpuni krah gostiju stiže u 67. minuti, posle novog kiksa odbrane Maglića, a Terzija dobija priliku da stavi tačku na „I“ i to je konačnih 6:2.

Treba naglasiti da su Maglićani na Bukovac stigli samo sa prvom postavom, a na klupi je sedeo samo trener Milan Đukić, pa otuda i ne čudi ovako visok poraz gostiju.
Utakmica je bila fer i korektna, a suđenje dobro.
U narednom kolu Omladinac gostuje u Somboru kod ekipe ŽAK-a, a Maglić dočekuje još jednog predstavnika somborske opštine u ligi, ekipu Korduna iz Kljajićeva.