utorak, 2 junaApa-press vam želi dobrodošlicu!

PODRUČNA LIGA SOMBOR

PREKINUT NIZ PORAZA KRAJ PRUGE

Fudbaleri somborskog ŽAK-a zabeležili su pobedu u 5. kolu prvenstva Područne Lige Sombor, i tako prekinulu niz poraza pred svojim navijačima u novoj sezoni. Oni si sa 2:0 slavili protiv ekipe Hercegovca iz Gajdobre u jednoj prosečnoj utakmici kraj pruge pred oko 60 gledalaca po sunčanom i idealnom vremenu za igru. Sve je bilo rešeno u svega nekoliko minuta samog finiša prvog poluvremena. Najpre je V. Hrnjez u 38 minutu, iz jedne gužve, pogodio sopstvenu mrežu, da bi samo četiri minuta kasnije, centarfor domaćih, Stanković iz brze kontre savladao čuvara mreže gostiju, Draškovića.

Savladao svog golmana V. Hrnjez

U drugom delu utakmice lopta se uglavnom nalazila između dva šesnaesterca sa vrlo malo izglednih prilika za gol na obe strane, što je odgovaralo domaćinima, a gosti nisu pronašli načina kako da savladaju golmana Ivicu Molnara.

Mirnu i korektnu utakmicu donekle je pokvarilo medjusobno koškanje fudbalera u samom finišu meča, što je rezultiralo reagovanjem sudije Vujića i dodelom žutih kartona igračima obe ekipe, s tim što je domaći igrač, Macanović zbog parnih žutih, zaradio crveni, i neki minut ranije otišao pod tuševe.
U narednom kolu somborski železničari ponovo igraju na svom terenu, a u goste im dolazi ekipa Kule.

Povezano:  BRANISLAV VEJNOVIĆ NAJBLIŽI PRELASKU U OFK MLADOST