sreda, 27 oktobraApa-press vam želi dobrodošlicu!

POLOVIČAN USPEH KLUBOVA SA OVIH PROSTORA U VOJVOĐANSKOJ LIGI SEVER: PORAZI MLADOSTI I RADNIČKOG, TEKSTILAC BOLJI OD BAČKE, CRVENKI BODOVI PROTIV SRBOBRANA

Vojvođanska liga Sever 18. kolo

Protekli vikend u Vojvođanskoj ligi Sever doneo je polovičan uspeh klubovima sa ovih prostora. Tekstilac iz Odžaka ostvario je minimalnu pobedu od 1:0 na gostovanju u Pačiru protiv domaće Bačke i nastavlja borbu za naslov prvaka. Vrbas je bio bolji od Radničkog 2:0, apatinska Mladost je poražena u Gajdobri od Hercegovca 2:3, dok je bitne bodove osvojila Crvenka na svom terenu u duelu sa Srbobranom.

Evo i kompletnih rezultata i sastava ekipa 18. kola.

Obilić – Vojvodina (BG) 1:2 (0:0)

Strelci: Vuković (Obilić). Đekić, Ilić (Vojvodina BG).

Žuti kartoni: Al Sadi, Kasaš, Krasin (Obilić). Ilić, Đekić (Vojvodina BG).

Obilić: Lazić, Al Sadi (Stajki), Kasaš, Đurđev, Nađ (Gvožđarev), Krasin, Dražić, Janković, Rankov, Boškov (Stanković), Vuković (Mrakić).

Vojvodina (BG): Babin, Marković, Ilić, B. Ćulum (Horvat), Prodanov (Pecarski), D. Jelić,  B. Jelić, Pelengić, N. Ćulum (Stefanov), Pejović, Đekić.

Vrbas – Radnički 2:0 (0:0)

Strelci: Kojičić, Cicmil (Vrbas).

Žuti kartoni: Jovanović, Cicmil (Vrbas). Žeželj, Šomođvarac, Lučić, Lilić, Lakić (Radnički).

Crveni kartoni: Lučić (Radnički).

Vrbas: Lugonja, Popović, Varga, Kojičić, Jovanović, Marojević (Kozomora), Cicmil, Živkucin, Mušikić (Popović), Vasiljević, Avdalović (Koprivica).

Radnički: Zorić, Šomođvarac, Lilić, Lukić, Lakić, Martinović, Kovačević (Petković), Lučić, Mijović, Žeželj, S. Tevanović.

Crvenka – Srbobran 1:0 (0:0)

Strelci: Babić (Crvenka).

Žuti kartoni: Božičić, Bošković (Crvenka).

Crvenka: Gotović, Ivić, Miloš Kerekeš, Šakić (Maksimović), M. Subotić, Babić (Todorović), Božičić (J. Subotić), Marko Kerekeš (Trifunović), Bošković, Zelić, Bešić.

Srbobran: Jorgić, Kenji, Adamović, Marjanov (Lj. Živanović), Rajčanji, Jovanović, Tešanović (Klipić), Petrović (Milosavljević), B. Živanović (Trivić), Kemenj, Pavićević.

Bajša – Tavankut 1:0 (1:0)

Strelci: Šavija (Bajša).

Žuti kartoni: Kaluđerović, Manojlović, Krivokapić, Boroš, Rahić (Bajša). Šafranj (Tavankut).

Bajša: Damjanović, Manojlović, Der (Žemberi), Tresiglavić (Fenjsaruši), Dejan Rahić, Kaluđerović (Darko Rahić), Marjanović (Rušak), Krivokuća, Šavija, Boroš (Batori), Vujošević.

Tavankut: Lebović, Šafranj (M. Kujundžić), B. Kujundžić, Gnjatović, I. Skenderović, Bursać, N. Skenderović (Spremo), Vizin (Bogojević), Borenović, Šimić, Vojnić.

Hercegovac – Mladost Apa 3:2 (1:0)

Strelci: Bajat, V. Hrnjez, Dobranić (Hercegovac). Krunić, Mišković (Mladost Apa).

Žuti kartoni: K. Jovović, Vejnović (Mladost Apa).

Hercegovac: Lukač, Dujaković, Zelenak, V. Hrnjez, Bajić, Bajat, Andesilić, Trivunović (Vukosav), Ileš (Dobranić), Dmitrović (Janjić), Horvatić (Smajić).

Mladost Apa: Jeličić, Dulić, Solać (Šimunov), K. Jovović, Mitrović, Vukadinović, Vejnović, Zlatković, Krunić, Desnica (A. Jovović), Mišković.

Bačka – Tekstilac 0:1 (0:0)

Dobar start, trener Tekstilca Slobodan Bačić

Strelci: Pavlović (Tekstilac).

Žuti kartoni: Đuranović (Bačka). Liščević (Tekstilac).

Bačka: Sabo, Bakić (Jeknić), Kujundžić (Bačić), Panić, Čabrilo, Njagrin, S. Krkajlić (Milijašević), Đuranović (Prekpalaj), Šicar (D. Krkajlić), Šijački, Kotaraš.

Tekstilac: Brać, Simović, Svitić, Stanković, Pavlović (Simić), Božičić (Pešić), Galić, Liščević, Jablan, Potkozarac, Stevanović.

Vojvodina (T) – ČSK 0:0

Strelci: /

Žuti kartoni: Kuzmanović, Vulić, Ubiparip, Ramić, Stanojev (Vojvodina T). Srnka, Tomović, Vujić, Oblaković, Tasić (ČSK).

Crveni kartoni: D. Ranisavljev, Mustafović (Vojvodina T). Tasić, Saračević, Nikolaš (ČSK).

Vojvodina (T): Bugarski, Nikolić (Ubiparip), Ramić, Mustafović, Tančić, Cvijić (Stanojev), Vulić (D. Ranisavljev), Familić (Milovanov), Kuzmanović, Nenadić (Milićević), Jovanov.

ČSK: Krndija, Tomović (Šoven), Srnka (Andrić), Vujić, Oblaković, Jovanić, Temunović, Radmanović, Tasić, Milanov (Saračević), Nikolaš.

Mladost (T) – Krila Krajine 3:0 (1:0)

Strelci: Komlenić, Vasić, Gajić (Mladost T).

Žuti kartoni: Gajić, Ikrašev (Mladost T). Aćić, Batinica (Krila Krajine).

Mladost (T): Jovičić, Gajić, Efendić, Radulović, Siniša Gašić, Gubaš, Jović (Hađinac), Srdanov (Srđan Gašić), Vasić, Ikrašev, Komlenić (Bubanja).

Krila Krajine: Marković, Vignjević, M. Gajdobranski (Stupar), Jevtić, Vještica, Zelinčević, Aćić (Lončarević), Batinica, Paripović (Češljević), Vujanović, Zagorčić (D. Gajdobranski).

Njegoš – Mladost (BP) 3:2 (1:0)

Strelci: Šmit, S. Kočiš, Bojović (Njegoš). Stamenković, Ivetić (Mladost BP).

Žuti kartoni: Lagator, Buganik, Marković (Njegoš). Ivetić, Stojisavljević (Mladost BP).

Njegoš: Pribić, Varga (Nikić), Savović, I. Kočiš (Marković), Šmit, Lagator (Mrvaljević), Buganik (Savanović), S. Kočiš, Bursać, Bojović, Bičkeji.

Mladost (BP): Vučić, Ožvat, Beronja, Brajković (Mrkaić), Stanić (Stojisavljević), Đaković (Plavšić), Leškov (Đokić), Ivetić, Stamenković, Jakuš, Terzić (Petej).

Tabela: Vojvodina (BG) 41, Bajša 41, Tekstilac 38, Mladost (T) 35, Mladost (BP) 32, Mladost Apa 30, Hercegovac 26, Tavankut 26, ČSK 23, Bačka 22, Krila krajine 22, Njegoš 21, Radnički 21, Vrbas 18, Crvenka 18, Srbobran 17, Obilić 13, Vojvodina (T) 7.

Parovi narednog (19) kola: Mladost (T) – Obilić, Krila Krajine – Njegoš, Mladost (BP) – Bačka, Tekstilac – Hercegovac, Mladost Apa – Bajša, Tavankut – Vojvodina (T), ČSK – Vrbas, Radnički – Crvenka, Srbobran – Vojvodina (BG).