BRATSTVO 1946 – BAČKA 1901 (Subotica) 1:2 (0:1)

Stadion Goran Nesvanulica Klipi

gledalaca oko 150

sudija: Saša Ranisavić (Sremska Mitrovica) 5

strelci: Nosković (70) za Bratstvo 1946, Milić (41) i Simić (90+3 iz penala) za Bačku 1901

žuti kartoni: Ivanović, Juhik, Vuković, Bajčev (Bratstvo 1946) – Tumbas i Milić (Bačka 1901)

BRATSTVO: Kronić 6, Ivanović 6, Resanović 6, Nosković 7, Juhik 7, Vuković 6, Bajčev 6, Stančević 6 (Makar 6), Sremčević 6, Vukić 6, Stanković 6,5

BAČKA 1901: Dokić 6, Jović 6,5, Bjedov 7, Jokić 6,5, Simić 7, Bjelović 6,5, Tumbas 6,5, Lukić 6,5 (Dobresko), Rajkovača 6, Milić 6,5 (Spremo), Glišović 6 (Orčić 6)

igrač utakmice: Stefan SIMIĆ (Bačka 1901)

Fudbaleri prigrevačkog Bratstva 1946 poraženi su na svom terenu u utakmici 25. kola Srpske lige Vojvodina od tradicionalno neugodne Bačke 1901 iz Subotice sa 1:2. Prigrevčani su prikazali dosta oscilacija u igri što ih je na kraju koštalo gubitka utakmice, a ujedno su ponovo dozvolili arbitrima da ih oštete u ključnim trenucima. Dakle, neosporno je da sudije imaju skroz drugačiji kritetijum prilkom donošenja odluka i uglavnom idu na štetu Bratstva 1946, ali mora se priznati da za poraz krivicu snose i sami igrači koji ni izbliza ne liče na sebe iz ranijeg perioda. Kao da nedostaje motiva i pojedinci deluju prezasićeno, pa je to verovatno glavni uzrok silnih oscilacija.

Naišla kriza, Nikola Makar crveni dres

Prvo poluvreme nije donelo očekivanu igru domaćina i sve što je viđeno brzo će biti zaboravljeno, sem pokušaja Noskovića u 23. minutu kada je oduzeo loptu protivničkoj odbrani i pokušao da uposli Vukića, ali je golman gostiju dobrom intervencijom osujetio tu zamisao prigrevačkog centarfora. Terenska inicijativa jeste bila na strani Bratstva 1946, ali su napadači bili bezopasni, a kazna je usledila u 41. minutu. Nesporazum i neodlučnost odbrane Prigrevčana iskoristio je Milić i ni kriv ni dužan došao u situaciju da neometan zatrese mrežu Kronića.

Fudbaleri Bratstva 1946 zaigrali su mnogo bolje u nastavku, ređali prilike a prelep pogodak Noskovića u 70. minutu dao je nadu da se ipak može doći do trijumfa. Stanković je centrirao, Vukić glavom prosledio loptu na nekih 7-8 metara od gola gostiju gde se našao Nosković koji je makazicama zahvata i šalje iza leđa nemoćnog Dokića. U tom periodu gosti su se branili sa svim raspoloživim snagama, a domaći igrači su kidisali ka golu Bačke 1901, međutim bez prave prilike koja bi donela promenu rezultata. Takva igra omogućila je sudiji Saši Ranisaviću iz Sremske Mitrovice da pomaže gostima, a u 87. minutu samo on zna zašto iz igre nije isključio kapitena Tumbasa koji je sa obe noge grubo startovao na Sremčevića u nameri da ga onesposobi. Tumbas je već imao jednu opomenu i ko zna šta bi se sve izdešavalo da je arbitar bio dosledan svojih stavova kada je delio kartone prigrevačkim igračima. A onda 93. minut koji je takođe sporan, jer je sudija okarakterisao duel Bajčeva i Simića kao najstrožuju kaznu koju je Simić realizovao i sa bele tačke doneo svom timu tri boda.

I pored poraza Prigrevčani su ostali treći na tabeli sa 42 osvojena boda, a u sledećem kolu koje se igra u sredu gostuju novosadskoj Crvenoj zvazdi koja se grčevito bori za opstanak u ligi.