PORAZ BRATSTVA 1946 OD RADNIČKOG (SM) – ZALAGANJE POJEDINACA ZA KRITIKU

BRATSTVO 1946 – RADNIČKI (Sremska Mitrovica) 1:2 (1:2)

strelci: S. Vuković (3.) za Bratstvo 1946, Janković (15.), Buzdum (37.) za Radnički

žuti kartoni: S. Vuković i Šveljo (Bratstvo 1946) – Petrović, Herceg, Glišić (Radnički)

BRATSTVO 1946: Čučković 5,5, Bulatović 5,5, Resanović 6, Vejnović 6,5, Tanasić 5,5, S. Vuković 7, N. Vuković 6,5 (Makar 6), Kozomora 5,5 (Miličković 6), Šveljo 6,5, Stanković 6,5, Zorić 6 (Zečević 6)

RADNIČKI: Trnić 6, Šućak 6, Petrović 6, Kovačević 6,5, Perović 7,5, Janković 7, (Pejović), Matijević 6,5, Herceg -, (Ivanović 6,5), Nikolić 6, Glišić 6, Buzdum 7, (Lacković)

Igrač utakmice: Nenad PEROVIĆ (Radnički)

Fudbaleri Bratstva odlično su otvorili susret i već u trećem minutu imali gol prednosti. Kapiten Srćan Vuković primio je loptu na oko 35 metara od gola gostiju, krenuo ka šesnaestercu protivnika, a onda je sa nekih 20 metara snažnim i preciznim udarcem pogodio gornji levi ugao golmana Jovana Trnića. Činilo se da će gosti pretrpeti ubedljiv poraz, ali su onda igrači prigrevačkog srpskoligaša prikazali sve ono što ne bi trebali, odnosno loš primer ophođenja prema sportu. Nonšalantnost, nezalaganje i neozbiljnost doprineli su da im gosti očitaju lekciju iz pomenutih elemenata i preokrenu rezultat u svoju korist, a ruku na srce domaćin mora biti zadovoljan što je na odmor otišao samo sa jednim golom zaostatka.

U 10. minutu Buzdum dolazi u priliku da neometan šutira sa oko osam metara, na sreću domaćina nedovoljno precizno, ali samo pet minuta kasnije Radnički dolazi do izjenačenja. Janković se našao na oko 18 metara od gola Bratstva 1946, usamljen, bez striktnog čuvara i u poziciji da šutira, što je učinio i pogodio! To nije bila dovoljna opomena fudbalerima domaćeg tima, koji su igrali nepovezano, bezidejno i bez trunke žara, pa se Buzdum u 19. minutu ponovo našao sam ispred Čučkovića, ali je njegov lob pokušaj završio iznad prečke. Isti igrač je u 37. minutu pogodio mrežu Prigrevčana i doveo svoj tim u vođstvo od 2:1, što se ispostavilo je to i krajnji rezultat.

U drugom poluvremenu fudbaleri Bratstva 1946 su napadali, stvarali prilike, ali je lopta pokazala da je čudna stvar i da isključivo nagrađuje onoga ko je ceni i poštuje. Svi pokušaji domaćih igrača završavali su bezuspešno, pa su gosti zasluženo otišli kući uzdignute glave i sa tri boda. Fudbalerima Bratstva 1946 ostaje da se preispitaju gde po kvalitetu pripadaju. Iz ovog poraza moraju da izvuku mnoge pouke, a glavna je kako se brane klupske boje, jer su im gosti pokazali kako se to radi i koji je krajnji efekat kolektivnog zalaganja.