ponedeljak, 28 septembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

PRIGREVČANI I ZRENJANINCI ODIGRALI UTAKMICU VISOKOG RITMA I PUNU UZBUĐENJA – ALI I KOBNE GREŠKE SUDIJE RELJIĆA

PRIGREVČANI DOSTOJANSTVENO PODNELI JOŠ JEDNU SUDIJSKU BRUKU!

Kaže se da je jutro pametnije od večeri, pa iz tog razloga nakon prespavane noći i objektivne analize jučerašnje utakmice između prigrevačkog Bratstva 1946 i Radničkog iz Zrenjanina sledi kratak komentar, susreta koji je prema svemu viđenom zaslužio visoku ocenu igre, ali ne i suđenja.

Na stranu navijačke strasti, želje da Bratstvo 1946 ostvari pobedu, koju je većina od oko 200 posetilaca priželjkivala, kao i ljubav prema klubu, priznanje akterima se mora odati. Hteo neko to priznati ili ne, Radnički se predstavio kao ekipa koja zna da igra i koja u svojim redovima ima nekoliko vrsnih pojedinaca, ali i jako kolektivno zalaganje. Sasvim je izvesno da će sportska javnost čuti mnogo lepih stvari o mladom Marku Kovačeviću koji se juče predstavio Prigrevčanima kao veliki potencijal. Ništa slabiji nije bio Milivojev, a golman Đurić je svojim intervencijama, pogotovo u 25. minutu kada je zaustavio Vukovićev šut, zaslužio visoku ocenu. Dakle, sve čestitke gostima na onome što su prikazali, a sada par reči o fudbalerima i igri Bratstva 1946, kao i o čelnim ljudima kluba.

Odavno Prigrevčani nisu na svom terenu imali dva gola zaostatka. Pored toga za rivala su imali raspoložene mladiće čije su vrline već pomenute, pa je na pomolu bio poraz, pogotovo što je zaostatak od minus dva bio aktuelan do 75. minuta. Sreća se mora zaslužiti, a ako je neko juče trebao da ima „fortunu“ uz sebe, onda su to igrači Bratstva 1946. Dakle, uspeli su Prigrevčani da izjednače golovima Noskovića u 75. i Vejnovića u poslednjim sekundama sudjske nadoknade, a usput treba napomenuti da je Vuković promašio penal u 83. minutu. Ipak, treba se osvrnuti na kljućni momenat susreta.

Sudija Reljić u razgovoru sa Ognjenom Šveljom

Igrao se 37. minut kada je u šesnaestercu Radničkog, kod rezultata 0:2, došlo do kontakta između golmana gostiju Slobodana Đurića i napadača Bratstva 1946 Ognjena Švelje. Đurić je zakasnio u startu i nogom zakačio Švelju što je prema svim sudijskim pravilima klasičan penal. Verovatno da je Đurićev star bio slučajan, ali to ne umanjuje krivicu arbitra, jer je prekršaj bio evidentan i sudija Filip Reljić iz Vrbasa je morao pokazati na belu tačku. Šta bi se nakon toga izdešavalo, teško je predvideti, ali ovakvo suđenje postaje već pomalo dosadno, jer je uglavnom usmereno protiv jednog tima.