subota, 28 novembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

PRIGREVČANI OSVOJILI KUP VOJVODINE

BRATSTVO 1946 – PODRINJE (Mačvanska Mitrovica) 7:6 nakon penala 2:2 (1:1)

Pobednici Kupa Vojvodine za sezonu 2018/19 FK bratstvo 1946 Prigrevica

Fudbaleri prigrevačkog Bratstva 1946 ostvarili su najveći uspeh u istoriji kluba i osvojili pehar namenjen pobedniku Kupa Vojvodine. Oni su u Staroj Pazovi, na terenu FSS savladali Podrinje iz Mačvanske Mitrovice sa 7:6 nakon izvođenja penala, jer je regularan tok susreta završen nerešeno 2:2.

Utakmica koja će ostati upisana u istorijat vojvođanskog fudbala imala je čudan tok, previše uzbuđenja i epilog koji je morao biti odlučen mnogo ranije, ali na kraju je ipak slavio kvalitetniji tim, koji je do trijumfa došao uz dosta sreće.

Prigrevčani su sjajno otvorili utakmicu. U 8. minutu Juhik krade loptu veznom redu rivala upućuje je u prazan prostor gde Vukić utrčava i snažnim i preciznim udarcem pogađa mrežu. Vođstva u pravo vreme u neku ruku šokiralo je ambiciozne, ali ne i dovoljno kvalitetne igrače Podrinja. Činilo se da će finale brzo biti rešeno i da je jedino pitanje sa koliko golova u mreži golmana Nenada Relića. A onda, na opšte iznenađenje svih na tribinama, a bilo ih je oko 500, Prigrevčani se povlače i prepuštaju inicijativu i igru fudbalerima Podrinja koji dobijaju volju za izjednačenjem, a u tome im obilno pomaže sudija Filip Reljić iz Vrbasa koji svira sve i svašta nadomak kaznenog prostora Bratstva 1946. Kazna za takvu igru usledila je pred kraj prvog poluvremena, u 45+2, kada su fudbaleri vojvođanskog ligaša uspeli da izjednače preko Tomića na 1:1. Bio je to šok za sve pristalice kluba iz Prigrevice.

Evidentna razlika u kvalitetu više nije dolazila do izražaja, a pogotovo ne nakon što su fudbaleri iz Mačvanske Mitrovice u 56. minutu poveli sa 2:1. Tek tada Prigrevčani shvataju da je „đavo odneo šalu“ pa pojačavaju ritam. U nekoliko navrata agilni Šveljo pokušava da reši susret, ali na golu iz minuta u minut sve je bolji golman Relić. Mora se priznati da je arbitar Reljić u nastavku susreta manje grešio na štetu Prigrevčana, međutim ne može mu se oprostiti „slučajni“ previd prekršaja odbrane Podrinja nad Noskovićem nadomak šesnaesterca, jer bi u tom slučaju libero Radovanović morao biti poslat u svlačionicu zbog crvenog kartona. On je bio poslednji igrač u odbrani svog tima i sa leđa je oborio Noskovića koji je imao otvoren put ka golu. U 69. minutu Reljić nije mogao a da ne pokaže na belu tačku, jer je neko iz odbrane Podrinje rukom zaustavio loptu u svom kaznenom prostoru. Siguran izvođač bio je kapiten Vuković.

Povezano:  DANAS I SUTRA POSLEDNJE KOLO JESENJEG DELA SEZONE U PRVOJ LIGI SRBIJE

Do kraja susreta trebalo je pogoditi još jednom mrežu nemoćnih fudbalera iz Mačvanske Mitrovice koji su bez snage padali po terenu sa vidnim umorom na licu uz sve nepreciznijije i bezopasne pasove. Kondiciono bolje pripremljeni fudbaleri Bratstva 1946 nisu iskoristili ni tu prednost, pa je susret okončan nerešeno 2:2. Usledila je rulet završnica koja je mogla imati bilo kakav ishod. Na kraju je sve proteklo dobro, srećno po Prigrevčane, ali objektivno rečeno, Kup je osvojila kvalitetnija ekipa.

Mora ostati zabeleženo da su po vrelom vremenu na temperaturi od 34 stepena (a na suncu i daleko preko 40) na terenu „kuće fudbala“ ekipu Bratstva 1946 do pobedničkog pehara predvodili i osvojili: Kronić, Ivanović, Resanović, (Nosković), Juhik, (Vejnović), Vuković, Bajčev, Perović, (Makar), Sremčević, Vukić, Šveljo, Stanković, na klupi su ostali još golman Gabrić, Stančević, Zorić i Stanar, treneri su bili Miroslav Gordanić i Života Gavrilović, lekar Svetozar Cvetićanin i fizioterapeut Strahinja Teslić.