petak, 23 oktobraApa-press vam želi dobrodošlicu!

PRIGREVČANKE LAKO PRESKOČILE I BEOČIN

BEOČIN 1959 – ŽRK PRIGREVICA 19:31 (13:15)

U drugom kolu Druge lige Sever, koje je sinoć odigrano, rukometašice Prigrevice ponovo su gostovale i donele nova dva boda. Slavile su mlade Prigrevčanke u Beočinu sa ubedljivih 31:19 i zasele na vrh tabele sa namerom da tu ostanu što duže.

Pobeda učenica trenera Milke Nikšić nije dolazila u pitanje. Od samog starta su bile bolje i efikasnije, a posebno se mora naglasiti period drugog poluvremana kada su Prigrevčanke dominirale i iz minuta u minut uvećavale svoju prednost. Mada su i u ovoj utakmici bile lišene pomoći mlade reprezentativke Anje Vujnović Prigrevčanke su pokazale da imaju dovoljno kvaliteta da se ravnopravno bore sa ostalim ekipama iz drugoligaškog karavana. U ovakvoj pobedi često infdividualni učinci dođu do izražaja, jer kolektivno zalaganje uglavnom izbaci pojedinca u prvi plan, ali ovoga puta čestitike idu na račun kompletne ekipe u čijom redovima su se golovima istakle Milica Vujnović, Vanja Čović i Milica Blanuša po sedam, Sanja Anđelović četiri, Jelena Blanuša tri, Miljana Bokić dva i Zorana Anđelić jedan pogodak.

U sledećem kolu Prigrevčanke će biti domaćin ekipi Obilića iz Novih Kneževaca.

Povezano:  MOŽE LI RADNIČKI 1912 DA ZAIGRA DOBRO NA GOSTOVANJU?