RADNIČKI 1912 – KOZARA (Banatsko Veliko Selo) 7:1 (3:0)

strelci: Šveljo 16. 11m i 42., Avdić 43. i 75 11 m., Knežević 48., Rajkovača 83. i Antunić 89. za Radnički 1912 – Ćirić 61. 11 m

žuti kartoni: Unković (Radnički 1912), Runjevac, Mastilo i Nešić (Kozara)

RADNIČKI 1912: Pehilj, Šveljo 8, (Dimitrić), Unković 7,5, Slavuljica 7,5, (N. ml. Lazić), Knežević 8, Popović 7,5, (N.Lazić), Avdić 9, Bačić 7,5, Goronjić 7,5, Radovanović 7,5 (Svitić), Antunić 8

KOZARA: M. Đaković 6, I. Lisica 6, (Božić), Runjevac 6,5, Bunić 6, (M.Lisica), Mastilo 6,5, N. Đaković 6,5, Ćirić 6,5 (Mirčeta), Nešić 6, Vokić 6, (Bjelanović 6), Stančev 6, Čudanov 6

Igrač utakmice: Mehmed Avdić (Radnički 1912)

Fudbaleri somborskog Radničkog 1912 pojavili su se u susretu protiv Kozare iz Banatskog Velikog Sela u dosta izmenjenom sastavu, sa nekoliko novajlija, ali očigledno i sa nekim novinama, jer su prikazali mnogo htenja, trčanja, borbenosti i bili su veoma efikasni. U timu koji je izveo trener Dušan Jevrić nije bilo slabog pojedinca, ali se igrom i majstorijama izdvojio dvostruki strelac i asistent kod većine pogodaka, novajlija Mehmed Avdić.

Opravdao epitet pojačanja, Mehmed Avdić

Seriju golova otvorio je Ognjen Švelju u 16. minutu pogotkom sa bele tačke. Bio je to opravdano dosuđen kazneni udarac za Somborce jer je Knežević uputio loptu ka golu, a neko je u gužvi ispred mreže gostujućeg gola rukom zaustavio, pa je arbitar Filip Todić pokazao na belu tačku. Siguran i veoma precizan bio je Šveljo koji je najavio dobru igru kompletnog tima. Nakon tog pogotka domaći igrači su se razleteli po terenu i nisu dozvoljavali igračima Kozare da organizuju napad, pa su gosti počeli da greše. Jednu njihovu grešku iskoristio je Šveljo i u 42. minutu svojim drugim golom najavio ubedljivu pobedu. Samo minut kasnije, novajlija i igrač utakmice Mehmed Avdić je postigao svoj prvi pogodak i postavio konačan rezultat prvog poluvremena 3:0 za domaćina.

Povezano:  VFL SEVER 11. KOLO - LIDER POSUSTAJE, DVOJAC U PRATNJI DODAJE GAS

Tek što je počelo drugo poluvreme, a Avdić je pokazao da je opravdano doveden kao pojačanje. On je u 48. minutu predriblao kompletnu odbranu Kozare i nesebično uposlio Kneževića koji je sa oko šest metara pogodio mrežu nemoćnog Milana Đakovića. Čast gostiju spasao je Ćirić pogotkom sa bele tačke u 61. minutu. Poslednjih petnaest minuta proteklo je u apsolutnoj dominaciji Radničkog 1912 ali i majstorijama Avdića. On je u 75. minutu realizovao drugi dosuđeni penal za domaćina, a koji je dosuđen kada je odbrana Kozare oborila Antunića u kaznenom prostoru, da bi u 83. minutu sjajno izveo slobodan udarac i pronašao Rajkovaču koji je glavom loptu prosledio u mrežu, a svoju dobru igru krunisao još jednom asistencijom i to u 89. minutu kada je uposlio Antunića koji postavlja konačnih 7:1!