subota, 24 oktobraApa-press vam želi dobrodošlicu!

RUKOMET DRUGA LIGA SEVER – PRIGREVČANI NASTAVILI GDE SU STALI

Rukometaši PIK Prigrevice odlično su startovali novi šampionat u Drugoj ligi Sever. Oni su slavili u Pančevu nad istoimenom ekipom sa 30:28 (15:14) i faktički nastavili tamo gde su zbog već svima poznatih razloga bili prisiljeni da stanu. Prigrevčani su odigrali jedan neizvestan susret u kome su uglavnom imali prednost od jednog do tri gola, ali su domaći igrači uspeli u 51. minutu da izjednače na 23:23. Bio je to signal za izabranike trenera Milke Nikšić da pojačaju igru, pre svega u odbrani i to je donelo adekvatan rezultat. Pobeda koja je veoma bitna za psihološku stabilnost ekipe ostvarena je nakon dugog putovanja koje često zna da ostavi posledice na ekipu, a golovima su se istakli Petar Đurasinović 11 pogodaka i Slobodan Kozlovački osam golova.

U narednom kolu Prigrevčani dočekuju Sombor koji je na svom terenu doživeo ubedljiv poraz 17:40 od Metalca iz Futoga. Somborci su već na poluvremenu imali ogroman zaostatak 6:23 pa je nastavak utakmice bio čista formalnost.

Dalmatinac iz Riđice je nakon velike borbe poražen na svom parketu od Sente sa 23:24 (10:13). Domaćin je deset minuta pre kraja dostigao prednost Senćana 21:21 i činilo se da bi bodovi mogli ostati kod rukometaša Dalmatinca, ali su gosti u samoj završnici imali više koncentracije i uknjižili su prve ovosezonske bodove. Kod domaćina golovima su se istakli Filip Graovac šest i Strahinja Macura pet golova. U sledećem kolu Dalmatinac gostuje ekipi Naftagas iz Elemira.

Povezano:  MOŽE LI RADNIČKI 1912 DA ZAIGRA DOBRO NA GOSTOVANJU?