utorak, 1 decembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

RUKOMET PRVA I DRUGA LIGA SEVER – POBEDE APATINA, PRIGREVICE I DALMATINCA BOD SOMBORELEKTRU

Uspešano rukometno kolo za klubove sa ovih prostora

Sinoćnom utakmicom odigranom u Prigrevici između domaće PIK Prigrevice i Sombora, koju su prema očekivanjima dobili Prigrevčani sa 51:25 kompletirano je drugo kolo u Prvoj i Drugoj ligi Sever

Apatinci su u Prvoj ligi slavili na gostovanju u Mokrinu protiv domaće Crvene zvezde sa 36:25 (12:13). Pobeda je došla kao plod sjajne igre u drugom poluvremenu koje su Apatinci dobili sa ubedljivih 24:12. Dobrim odbranama i veoma efikasnom igrom najboljeg strelca utakmice Stevana Oljače 10 golova, rukometaši apatinskog prvoligaša tokom drugih 30 minuta prikazali su igru zavidnog nivoa koju je krasila brzina, a u tom segmentu domaći igrači nisu mogli da pariraju pa je pobeda zasluženo pripala Apatincima. Nakon druge uzastopne pobede oni su lideri na tabeli, a u sledećem kolu dočekuju Radnički 1958 iz Šida koji je startovao sa dva poraza.

Uspešan rezulat ostvarili su i rukometaši Somborelektro koji su osvojili bod na gostovanju u Jabuci protiv istoimenog domaćina. U čvrstoj i do poslednjeg sekunda neizvesnoj utakmici rezultat je glasio 18:18 (8:8). Domaćin je u 41. minutu imao osetnu prednost jer je vodio sa 16:10 i sve je ukazivalo da će bodovi ostati u Jabuci, ali su Somborci zaigrali agilno i veoa organizovano, pre svega u defanzivi i na kraju uspeli da osvije bitan bod na neugodnom gostovanju. Mora se naglasiti da je u prelomnim trenucima odgovornost na sebe preuzimao Sergej Miskin koji je postigao šest pogodaka. Ovim bodom donekle je ispravljen poraz iz premjerne utakmice, a u sledećem kolu Somborci dočekuju Crvenu zvezdu iz Mokrina.

Prema očekivanjima u Drugoj ligi, Prigrevica je bila ubedljiva protiv Sombora i sa rezultatom 51:25 (25:14) osvojila nova dva boda. U domaćem sastavu svi su dobili priliku da provedu izvesno vreme na parketu, pa je u pojedinim trenucima trener Milka Nikšić dala priliku golobradim mladićima da osete draž prvenstvenih susreta. U susretu koji je faktički bio odlučen još nakon prvih 30 minuta igre, kod domaćina golovima su se istakli Petar Đurasinović 12, Slobodan Kozlovački i Dušan Ćeran po deset, a kod Somboraca najefikasniji bili su Kokrehelj i Aćić sa po sedam pogodaka. Prigrevčani nakon dva kola vode na tabeli sa četiri boda, a u sledećem kolu gostuju u Vojvodi Stepi iz istoimenog mesta i to se mora računati kao jedno od težih gostovanja. Sombor će biti domaćin ekipe ŽSK iz Žablja koja ima polovičan uspeh, a domaćin je prikovan za dno tabele.

Povezano:  DUŠAN JEVRIĆ STRATEG RADNIČKOG 1912: - AKO NE VERUJEŠ U USPEH, NEĆE GA NI BITI!
Nastavili tamo gde su proletos stali, RK PIK Prigrevica

Posle neuspeha u prvom kolu na svom parketu rukometaši Dalmatinca iz Riđice uknjižili su pobedu na gostovanju u Zrenjaninu gde ih je u svojstvu domaćina ugostila ekipa Naftagas iz Elemira. Dalmatinac je slavio sa 31:28 (17:14) u utakmici koju su golovima obeležili Milanko 9, Graovac i Macura po 8 što je i doprinelo osvajanju dva bitna boda. Riđičani su od samog starta imali prednost do četiri gola, ali je domaćin u 57. minutu uspeo da dođe do gola zaostatka 28:29 i da zapreti, međutim tada je Macura sa dva pogotka postavio konačan rezultat. U sledećem kolu Dalmatinac je domaćin ekipe Metalca iz Futoga i to će biti utakmica koju je teško predvideti, jer je Metalac faktički drugi tim novosadske Vojvodine u kojoj nastupaju mladi i veoma perspektivni rukometaši koji su na kaljenju i teže da dobrim igrama što pre dođu do elitnog ranga takmivčenja.