utorak, 1 decembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

RUKOMETAŠI APATINA LAKO DO NOVIH BODOVA, DRAMA U SOMBORU

APATIN – DOLOVO 34:25 (15:15)

Rukometaši Apatina ostvarili su i petu pobedu u isto toliko odigranih kola u Prvoj ligi Sever. Apatinci su prema očekivanjima savladali na svom terenu Dolovo sa 34:25 (15:15) i uknjižili nova dva boda, ali tek nakon što su tokom drugog dela zaigrali mnogo angažovanije kako u defanzivi tako i u napadu. Prvih pola sata igre završen je nerešeno 15:15. U tom periodu gosti su uspeli preko sjajnog Marka Perovića, strelca čak 17 golova, uspeli da drže rezultatsku neizvesnost, a u velikoj meri su im pomogli domaći rukometaši koji su dozvoljavali da skoro svaki napad pretvore u pogodak.

Ruše sve prepreke, rukometaši Apatina lideri na tabeli Prve lige Sever

Nema sumnje da je trener Apatinaca Milan Mihić između dva dela igre imao šta da kaže svojim izabranicima koji su u drugih pola sata zaigrali onako kako to dolikuje lideru na tabeli i iz minuta u minut povećavali vođstvo. Za odbranu Dolova nerešiva enigma bio je Stevan Oljača strelac 12 pogodaka, od kojih sedam u drugom delu. Apatinci se zasluženo nalaze na vodećoj poziciji prvoligaške tabele, jer imaju maksimalan učinak, a u sledećem kolu gostuju u Bačkom Jarku gde će ih ugostiti domaća Mladost TSK koja ima polovičan uspeh, ali važi za čvrstog domaćina.

SOMBORELEKTRO – NOVA PAZOVA 24:24 (10:14)

U dramatičnoj završnici rukometaši Somborelektro uspeli su da iskoriste prednost domaćeg parketa i da spasu bod u duelu sa Novom Pazovom. Utakmica je okončana rezultatom 24:24 (10:14), a sve je moglo da bude mnogo gore za favorizovanog domaćina, jer su gosti u najvećem delu utakmice imali rezultatsku prednost koja je u jednom momentu bila čak sedam golova prednosti. U 57. minutu činilo se da je poraz Somboraca nemimovan, jer su gosujući rukometaši vodili sa 24:21, ali su tada izabranici trenera Damira Dunklera dali sve od sebe i golovima Kolajića, Kuprešanina i Miskina uspeli da u poslednjim trenucima osvoje već otpisani bod. Najefikasniji u redovima domaćina bili su Sergej Miskin i Ilija Kolajić sa po osam pogodaka, dok je goste u igri držao odlični Mihajlo Marković sa 11 postignutih golova.