subota, 4 julaApa-press vam želi dobrodošlicu!

RUKOMETAŠICE PRIGREVICE OSTVARILE PRVU ISTORIJSKU POBEDU

PRIGREVČANKE TRIJUMFALNO ZAPOČELE ISPISIVANJE KLUPSKE ISTORIJE

Rukometašice Prigrevice upamtiće 29. septembar 2019. godine kao dan kada su slavile u prvoj zvaničnoj utakmici u seniorskoj kategoriji. One su na svom terenu pred prepunom halom savladale ekipu Deronja sa 24:23 u utakmici koja je po uzbuđenju prevazišla mnoge druge. Nesigurna i pomalo plašljiva igra Prigrevčanki tokom prvog poluvreme, uglavnom u odbrani, doprineli su da gošće odu na odmor sa dva gola prednosti 16:14. U nastavku, u 48. minutu, su rukometašice Deronja imale čak četiri pogotka više na svom kontu, 22:18, ali tada nastaje prava rukometna drama.

Upisale prve, istorijske bodove, mlada ekipa ŽRK Prigrevica

Publika počinje organizovano da navija, a mlade igračice domaćeg tima da daju sve od sebe. Plod zajedničke saradnje doneo je rezultat koji će ostati upamćen i upisan kao prva pobeda. Prigrevčanke vođene odličnim savetima trenera Milke Nikšić uspevaju da preokrenu tok utakmice i bukvalno u poslednjim sekundama preko mlade Anje Vujnović postignu pogodak za 24:23. Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka nastalo je neopisivo slavlje koje će takođe ostati upamćeno, a u toj prvoj, istorijskoj utakmici Milka Nikšić je ukazala poverenje sledećim igračicama: Jana Matić, Zorana Anđelović, Anja Vujnović (8), Milica Vujnović (4), Vajnja Čović,Miljana Bokić (2), Sonja Anđelović (1), Andrea Miočinović, Milana Zekić, Jelena Blanuša (1), Nađa Ostojić, Anđela Vujnović, Milica Blanuša (8), Nikolina Rakas.

U sledećem kolu Prigrevčanke gostuju u Crvenki gda će se sastati sa ekipom Laki.