SILNO BRATSTVO 2019

Prigrevčani silovito startovali

BRATSTVO 2019 – PARTIZAN (KUPUSINA) 9:1 (5:1)

Stadion “Goran Nesvanulica – Klipi”

Sudija: Srđan Kišner (Sombor) pomoćnici: Radivoj Vlatković i Jovica Desnica oba iz Apatina

Strelci: Vladetić (8., 27. i 67. iz penala), N. Mandić (18.), Stojšić (23. i 61.), Bortnik (34.), Bukumirović (72.), Agbaba (76) Bratsvo 2019, – Jano (11.) Partizan

Žuti kartoni: Marin (Partizan)

Crveni karton: Marin (69) Partizan

BRATSTVO 2019: Nikolić, (Kronić), M. Mandić, (Taslić), Borić, Vladetić, Perović, N. Mandić (Bukumirović), Štrbac, Bortnik, Stojšić, Sušić (Đurasinović), Agbaba

PARTIZAN: Dubrovac, Rakić, Milenković, Đurđev, Delić, (Ćopić), Marin, Jakovljević, (Lerić), Ostojić, Jano, Bujak, Vojvodić

Golovina Vladetića u 8., 27. i 67. iz penala, N. Mandića u 18., Stojšića u 23. i 61., Bortnika u 34., Bukumirovića u 72. i Agbabe u 76. minutu fudbaleri prigrevačkog Bratstva 2019 savladali su na svom terenu kupusinski Partizan sa 9:1. Čast gostiju spasao je Saša Jano prelepim pogotkom iz slobodnog udarca sa oko 25 metara kada je u 11. minutu uspeo da izjednači na 1:1. Bila je to utakmica 1. kola MFL Sombor 1. razred u koji je domaćin dominirao, a trostruki strelac i kapiten Nikola Vladetić bio jedan od najzapaženijih pojedinaca. Njegov drugi pogodak bilo je pravo remek delo, jer je snažnim i preciznim udarcem sa preko 30 metara poslao loputu ispod prečke nemoćnog Nemanje Dubravca.

Inače utakmica je počela malom svečanošću. Ispred FS Sombor Prigrevčanima kao prošlogodišnjim šampionima MFL Sombor 2. razred uručen je pobednički pehar, a kapitenu Vladetiću pehar je uručio generalni sekretar Goran Leković.

U narednom kolu Prigrevčani su domaćini Liparu i to je derbi kola.