subota, 5 decembraApa-press vam želi dobrodošlicu!

SOMBORSKI JOKER BEZ MILOSTI PREMA RIVALIMA

JOKER – HAJDUK (Kula) 98:74

(17:17, 35;24, 28:25, 18:8)

I pored toga što su ove sezone ušli u Prvu RL Sever grupa A, košarkaši somborskog Jokera beleže pobedu za pobedom. Oni su u četiri odigrana kola ostvarili isto toliko pobeda, a sinoć su bili bolji od Kulskog Hajduka 98:74. Gosti su samo tokom prve četvrtina bili ravnopravan rival, a nakon toga su igrači Jokera predvođeni odličnim Nikolom Jovanovićem krenuli silovito i do kraja utakmice nisu dozvolili Kuljanima da im ugroze sigurnu pobedu.

Nikola Đurđević, sjajan šut za tri poena 5/6

Kod domaćina najefikasniji bio je Jovanović sa 31 poenom, sa sjajnim učinkom u 30 minuta koliko je proveo na parketu. On je šutirao 7 od 10 za dva poena, 5 od 7 za jedan i 4 od 7 za tri poena. U redovima Jokera dvocifreni broj koševa postigli su još Igor Arnaut 16, Nikola Đurđević 15 i Nemanja Jokić 11.

Ovom pobedom Somborci su i dalje na vodećoj poziciji na tabeli, a u sledećem kolu oni gostuju ekipi Podrinja iz Mačvanske Mitrovice i za očekivati je da nastave pobedonosni hod, jer su domaći košarkaši na začelju tabele bez pobede.