četvrtak, 1 oktobraApa-press vam želi dobrodošlicu!

SOMBORSKI RADNIČKI BEZ OSVOJENOG BODA, A VOJVODINA IZ BAČKOG GRADIŠTA BEZ PRIMLJENOG GOLA U PRVA ČETIRI KOLA

Pačirci nisu dali gol ni posle 360 minuta igre

Tri pobede domaćih, tri nerešena rezultata, dve pobede gostiju, 21 postignut gol ili 2,7 po jednom meču, ukratkom je rezime četvrtog kola prvenstva Vojvodjanske lige, grupa Sever.
Proteklog vikenda je pobedila Sloga u Čonoplji ekipu Bajše sa 4;0, Vrbas Mladost iz Turije sa 2:1 i Crvenka Tekstilac sa 2:0, a oba gola je dao Kostić u finišu utakmice 70. i 78. minut.

Ekipa Bačke iz Pačira je osvojila prvi bod u prvenstvu, tako što je nerešeno, bez golova, igrala pred svojim navijačima sa novajlijom u ligi, ekipom Starog Grada iz Bačke Palanke. Identičan rezultat, 0:0, bio je i u Bačkom Gradištu gde je domaći tim Vojvodine remizirao sa OFK Tavankutom. Intersantno je napomenuti da novajlija iz Gradišta još nije primio gol u novom prvenstvu, i za sada golman Milovanov drži rekord nesavladivosti posle 360 minuta igre. Treća nerešena utakmica, ovoga puta sa postignutim golovima, desila se u Apatinu, gde su na stadionu kraj Dunava remizirali OFK Mladost i Tisa (1:1-Ožegović i Milijašević). Na dva meče gde su pobede odneli gosti, postignut je identičan rezultat, 2:3. U komšijskom derbiju u Bačkom Petrovcu, pred više od 300 gledalaca, ČSK Pivara je odnela bodove, golom Ivkovića u sudijskoj nadoknadi. Plavšić i Fabri su dali golove za domaćina, a Krstanović u 35. i 70. za pivarce. Drugi meč gde je bodove odneo gost desio se u Somboru na Gradskom stadionu. Slavila je ekipa Krila Krajine, novajlija u ligi. Potpomognuti lošem suđenju Kuzmanovića, gosti iz Bačke Palanke uzeli su sva tri boda nad brojčano slibijem rivalu, koji je sat vremena igrao sa igračem manje, jer je isključen golman Vezmar. Đukanović u 14. minutu 1:0, Lončarević u 36. 1:1, Češljević u 66. 1:2, Erdei u 86. 2:2 i Zec u 90.+3 -2:3.
Na tabeli Sloga i Mladost iz Apatina imaju po 10 bodova, a prate ih Vojvodina i Tisa sa po dva boda manje. Na začelju Mladost iz Turije ima 3, Bačka (P) bod, i poslednji Radnički iz Sombora bez bodova.
Narednog vikenda igra se peto kolo, a u subotu se sastaju u Čelarevu dve ekipe iz mesta gde se proizvode najkvalitetnija piva u državi, a igraju ČSK i OFK Mladost iz Apatina. U drugom meču istoga dana u Bačkoj Palanci igraju Krila Krajine i Sloga. U nedelju se igraju ostale utakmice, a sastaju se u Adorjanu Tisa i Bačka iz Pačira, u Turiji imenjaci, domaćoj Mladosti gostuje Mladost iz Bačkog Petrovca. Tavankut dočekuje ekipu OFK Vrbasa, Bajša Vojvodinu iz Bačkog Gradišta, Tekstilac poslednjeg na tabeli, Radničkog iz Sombora, a ekipa Starog Grada ugošćuje Crvenku.

Povezano:  MLADA PRIGREVČANKA ANJA VUJNOVIĆ U REPREZENTACIJI SRBIJE