Radnički (Sombor) – Mladost (Turija) 2:2 (1:1)

Strelci: Erdei (20.) i Pavin (50.) (Radnički), Milovanović (5.) i Ikrašev (81.) Mladost.

Žuti kartoni: Josić, Martinović i Sapozničenko (Radnički), Vasić, Grubović i Gubaš (Mladost).

RADNIČKI: Vezmar, Martinović, Josić, S. Tevanović, (Sekulić), Pavin, Sapozničenko (Miletić), Lučić, Resanović, Mitrović, Erdei, Mazinjanin (N. Tevanović).

MLADOST (T): Ađanski, Ivan (Gajić), Komlenić, Gubaš, Adamović, Radulović, Ikrašev, Vasić, Grubović, Srdanov, Milovanović.

Fudbaleri somborskog Radničkog nisu uspeli da ostvare prvu ovosezonsku pobedu, mada su bili nadomak osvajanja tri boda. Nedostatak sreće, u velikoj meri iskustva i nedovoljna koncentracija u odlučujućim trenucima doprineli su da igrači Radničkog ostanu “kratkih” rukava u derbiju začelja 16. kola Vojvođanske lige Sever.

Prvi pogodak je viđen već u 5. minutu kada su, u ovom susretu gosti, preko Milovanovića poveli sa 1:0. To nije obeshrabrilo učenike trenera Sretena Jeleta Vilotića, koji su zaigrali mnogo agilnije i angažovanije pa su u 20. minutu, nakon uspešne akcije koju ja započeo Mitrović  a završio strelac Erdeiji došli do poravnanja rezultata 1:1.

U drugom poluvremenu Somborci su bili znatno bolji tim i očekivala se pobeda, pogotovo što su u 50. Munutu došli do vođstva od 2:1. Aleksandar Mitrović je po drugi put bio asistent. Ovoga puta idealno je poslužio Pavina koji je preciznim udarcem savladao gostujućeg golmana Ađanskog. Taj drugi pogodak kao da je dao dodatna kriča Somborcima koji su atakovali ka golu Mladosti, stvarali prilike, ali se i znalački ispromašivali. Kazna za promašaje usledila je u 81. minutu kada su fudbaleri Mladosti, može se komotno reći iz jedinog pravog napada u nastavku postigli pogodak a strelac je bio Ikrašev.