četvrtak, 2 julaApa-press vam želi dobrodošlicu!

SOMBORSKI ŽAK PRENOĆIO NA PRVOM MESTU

Sedam nedelja ne znaju za poraz

Nakon pobede u premijernoj utakmici desetog kola prvenstva Područne lige Sombor, gde su fudbaleri somborskog ŽAK-a pred svojim navijačima slavili u susretu sa ekipom Rusina iz Ruskog Krstura (2:1), osvajanjem novih bodova zauzeli su prvu poziciju, na kojoj će biti najverovatnije ostati samo 24 časa, dok se ne odigraju i ostale utakmice iz ovoga kola. U poslednjih sedam nedelja somborski železničari igraju dobro i ne znaju za poraz. Naime, šest puta su uzimali ceo plen, od toga tri puta u gostima, i jednom su remizirali, sakupivši pri tom 19 bodova. Puleni trenera Alberta Hernausa veoma loše su startovali ove jeseni u prvenstvu Područnih ligaša, gde su u prva tri kola doživeli isto toliko poraza, od čega dva pred svojim navijačima na igralištu kraj pruge. Čak je i gol razlika bila veoma loša, tri data i osam primljenih golova. Poraženi su tada od Slavije iz Pivnica i Starog Grada kod kuće, i Borca 1946 u gostima. Pobeda protiv dobre ekipe Rusina iz Ruskog Krstura izvojevana je u poslednjim minutama utakmice. Nakon 0:0 u prvih 45 minuta meča, somborski crno-beli su u drugom poluvremenu zaigrali bolje, i u 71 minuti, golom Nenadića poveli sa 1:0.

Pozdravljaju navijače, fudbaleri somborskog ŽAK

Vrlo brzo su gosti poravnali, posle jedne greške golmana domaćih Molnara, koji je nespretno dodao loptu protivničkom igraču, a ovaj poklon iskoristio i rezultat doveo na egal. Dva minuta pre kraja, najbolji strelac iz redova ŽAK-a, Stanković dobro reaguje u petercu gostiju i šalje loptu na pravo mesto za novu radost Somboraca i prvo mesto na tabeli. Tri ekipe (Stari Grad, Budućnost (P) i Krila Krajine) imaju mogućnost da Somborce skinu sa vrha, jer će igrati mečeve desetog kola, ali u svakom slučaju somborski železničari i dalje ostaju u trci za lidersku poziciju na tabeli

Povezano:  NA TURNIRU U ČONOPLJI NIŠTA NOVU, PUNO GOLOVA, LEPIH AKCIJA, TENZIJA...