sreda, 1 aprilaApa-press vam želi dobrodošlicu!

SOMBORSKI ŽELEZNIČARI OD STARTA NA SPOREDNOM KOLOSEKU

Gosti-domaćini na osam utakmica egal, 3-2-3

Prvo kolo prvenstva Područne lige Sombor obilovalo je golovima, i na osam utakmica palo je ukupno 32 gola, što je u proseku 4 po jednoj utakmici. Samo na dva meča, u Somboru i Magliću vidjeno je 15 golova, što je jedan manje od polovine ukupno datih na svim utakmicama. Najgore je prošao mladi tim ŽAK-a, koji je kao domaćin doživeo pravi debakl na igralištu kraj pruge. Mrežu golmana Carića napunili su fudbaleri Tvrđave iz Bača, a golovima veterana somborskog kluba, Vidakovića i Bačića, samo je malo ublažen težak poraz od 2:7.
Drugi velik rezultat desio se u Magliću, gde je novajlija sa pola tuceta golova ispratio Kulpina, a bilo je 6:0. Susret povratnika u Ligu, brestovačkog BSK i mladenovačke Budućnosti završen je pobedom gostiju, mada je domaćin prvi došao do vođstva već u 4. minutu golom Komazeca. Izjednačio je Velimir u 13., a u 72. je svojim drugim golom obezbedio svom timu tri važna boda. U Pivnicama, Slavija i Vojvodina su igrali nerešeno 1:1 (poveli su gosti u 50. Ranisavljević, a izjednačio je Kuhta u 85.), a drugi nerešen rezultat u ovom kolu desio se na Bukovcu, gde je domaći Omladinac odigrao svoju prvu utakmicu u novom društvu protiv povratnika, ekipe Poleta iz Karavukova. Gosti su imali vođstvo od 0:2, ali nedovoljno pripremljeni, i bez snage u drugom poluvremenu, nisu uspeli to da odbrane, pa je domaćin uspeo da izjednači, bukvalno u poslednjim sekundama, i spasi se prvog praza. Još jedan novajlija u ligi, ekipa Korduna je na svom terenu, svoj premijerni meč u novoj sredini, rešila u svoju korist, pobedivši Budućnost iz Paraga sa 3:1. Domaću pobedu zabeležili su i fudbaleri Radničkog u Ratkovu, a ceh je platio Hercegovac iz Gajdobre (3:0). Slast pobede na stratu, i to još u gostima, osetili su i fudbaleri Borca 46 iz Obrovca, koji su doneli sva tri boda iz Ruskog Krstura (0:1). Strelac je bio Vjetrović u 75. minutu.
Prvenstvo se nastavlja sledećeg vikenda utakmicama drugog kola,a sastaju se u Mladenovu Budućnost i Tvrđava,dok se u Kulpinu igra derbi dve ekipe koje su primile najviše golova u prvom kolu, domaćin dočekuje ŽAK iz Sombora. Obrovčani ugošćuju Maglić, a put Paraga putuje Rusin. Zanimljiv meč će se igrati u Karavukovu, gde domaći žuti dočekuju crno-bele iz Kljajićeva. Bukovčani idu na noge Hercegovcu u Gajdobru, a Ratkovčani Vojvodini u Tovariševo. BSK iz Bačkog Brestovca ima priliku da se iskupi za prošlonedeljni poraz, a ovoga puta mu stiže Slavija iz Pivnica, i ponovo igra pred svojom publikom.

Povezano:  ODBOJKAŠICE APATINA SPORTISTKINJE ZA PONOS GRADA I OPŠTINE