četvrtak, 13 avgustaApa-press vam želi dobrodošlicu!

SOMBORSKOM JOKERU PRVI DERBI PLAY-OFFA

Apatinci polovično u drugom kolu, Dunav slavio, Apatin poražen

Jednom utakmicom u sredu, i tri u subotu, odigrano je drugo kolo košarkaškog play-offa u MRL 2 -Sever. Meč kola igran je u somborskoj „Mostongi“, gde je domaći JOKER dočekao neporaženu novosadsku SLOBODU.

Da se radilo o pravom derbiju, govori i podatak o broju prisutnih gledalaca na tribinama čuvene hale u Somboru. Preko dvesto ljubitelja igre pod obručima, uglavnom navijača domaćeg tima, bodrilo je svoje ljubimce do nove pobede i važnih bodova. Iako se lako moglo desiti da svi oni odu kući razočarani, jer je čvrsti tim Novosađana vodio celo vreme, tačnije do 37 minuta i 23 sekune, kada je tim domaćina poveo sa 60:59, i u tom momentu stigao zaostatak od -7. Košarkaši Slobode rešili su prvu četvrtinu sa 10 razlike (13-23), drugi je bio obostrano loš, jer je u prvoj polovini tog perioda bilo 2:2 za pet minuta igre, a nastavak su domaći rešili sa 15:12, što svakako nije bilo dovoljno na minus iz prvog perioda. U trećem periodu žuti slave sa 16:14, da bi u finišu dodali gas, i bili duplo bolji od svojih gostiju 22:11.
Posle ove, dramatične pobede, Somborci su ponovo zaseli na prvo mesto i sad sa drugoplasiranom SLOBODOM imaju isti skor pobeda i poraza (7-1) s tim što izabranici trenera Rudića imaju bolju koš razliku.
U ostalim utakmicama DUNAV je u Apatinu deklasirao KARADJORDJEVO sa 82:59, VELIKA KIKINDA je kući poražena od PROLETERA iz Ravnog Sela sa pola koša ,78:79, a u sredu je subotički SPARTAK 2 sa 24 razlike bio bolji od APATINA 77:53.Naredno kolo donosi nova uzbuđenja, Sloboda dočekuje Spartak,Joker putuje u Ravno Selo, Velika Kikinda u Banatsko Karađorđevo, a u Apatinu se igra gradski derbi, Apatin-Dunav.