Strelci: Srbijanac (26.), Šveljo (50.) i Vuković (62.)

Žuti kartoni: Nikolčić, Petrić, Šavija, Cvetković, Spajić (Radnički NP)

BRATSTVO 1946: Ićitović, Leđanac 7, Vejnović 8, Vuković 8,5, Bajčev 7, Martinović 7 (Sremčević 7), Bursać 7, (Makar), Šveljo 8, Srbijanac 7,5, Stanković 7,5, Stamenković 7 (Nosković 7)

RADNIČKI (NP): Đurić 6, Kačar 6, Nikolčić 6, Knežević 6, (Cvejić 6), Petrić 6, (Vidović 6), Mićanović 6,5, Šavija 6,5, Pajčin 6,5, Mitrović 6, (Spajić 6), Cvetković 6,5, Dujić 6

Igrač utakmice: Srđan VUKOVIĆ

Predvođeni sjajnim kapitenom Srđanom Vukovićem Prigrevčani su ostvarili ubedljivu pobedu nad vrlo dobrom ekipom Radničkog iz Nove Pazove od 3:0. Početak nije nagoveštavao odlično izdanje izabranika trenera Sretena Vilotića, jer su fudbaleri Bratstva 1946 po svaku cenu želeli da postignu pogodak, pa su činili greške. Prva ozbiljnija prilika bila je u 14 minutu kada je Šveljo „ukrao“ loput Kačaru, nesebično uposlio Stamenkovića, a ovaj neometan nije uspeo da pogodi mrežu. Isti igrač je imao idealnu priliku u 24. munutu, ali je sa oko 7 metara udaljenosti slabo šutirao i dozvolio da golmanu Đuriću da se istakne.

A nakon toga na scenu stupa Vuković. U 26. minutu od sjajno centrira sa desne strane i na drugoj stativi pronalazi usamljenog Srbijanca koji glavom šalje loptu u mrežu. Tek što je počelo drugo poluvreme kolosalna prilika za Prigrevčane. Vuković pronalazi Stamenkovića koji glavom snažno udara loptu, ali mu je sreća i ovoga puta okrenula leđa, pa je lopta umesto u mreži završila na stativi. U 50. minutu akcija iz fudbalskih udžbenika. Neumorni Stanković oduzima loptu na svojoj polovini i nosi je nekih 40 metara pri čemu dribla nekoliko igrača protivničkog tima upošljava Vukovića koji vara svoje protivnike, centrira i pronalazi Švelja, a ovaj ne propušta takve prilike i glavom šalje loptu iza leđa nemoćnog Đurića.

Svoju odličnu igru Vuković kruniše lukavim pogotkom u 62. minutu. Slobodan udarac za Prigrevčane sa oko 20 metara i svi su očekivali Điđin prepoznatljiv šut, ali ovoga puta umesto bombe, usledila je varka u vidu blago plasirane lopte koje je odsela u mreži.

J.Banjac

Hajduk 1912- Dinamo 1945 1:0 ( 0:0)

Kula- Gradski stadion „Milan Sredanović“. Gledalaca 180. Sudija: Nikola Petrović ( Šajkaš) 7. Strelac: Daviodv 53. Minut iz penala. Žuti akrtoni: Tutnjević, Babić i Veselinović ( Hajduk), a Jovančić  ( Dinamo)

Crveni karton: Janjović ( Dinamo)

Povezano:  USPEŠNI U SVOM POSLU - STRATEG OD KOGA SE PUNO NAUČITI MOŽE

Hajduk 1912 : Brać 7, Babić 8, Tutnjević 7, Tomović 7,5, Milikić 6,5 ( od 60. Krstanović 7), Babović 6,5 ( od 46. Ivković 7), Davidov 8, Juhik 6,5 ( od 46. Jovanić 7), Veselinović 7,5, Kojičić 7, Rajkovača 8.

Dinamo 1945: Čanović 7, Marković 6,5, Dašić 7, Krkobabić 7, Nedučić 7. Trajković 7, Arnautović 6,5 ( od 46. Rašić 7), Jeremić 7, Đorđević 6,5 ( od 71. Petrović-), Arbutina 6,5( od 50. Đokić 6,5), Jovančić 6,5.

Igrač utakmice: Davidov

Derbi kola pripao je igračima domaćeg tima koji su maksimalnim zalaganjem uspeli  da savladaju  minimalnim rezultatom čvrstu ekipu Pančevaca i ostave ih iza sebe u vrhu tabele.

Prvo poluvreme proticalo je u znaku ofanzive Kuljana koji su nastojali da probiju čvrstu odbranu gostiju. Nije im to polazilo za nogom jer je odbrana gostiju bila beskompromisna u odbrani svoga gola. U ovom delu susreta  prvo je zapretio dobrim udarcem  Dašić, da bi ubrzo šutevima iz daljine učinili to Davidov i Rajkovača koji nisu bili dovoljno precizni. U 36. minutu u odličnoj  prilici se našao Arbutina, ali je sa desetak metara pucao slabo i lopta je završila u gol autu.

U drugopm delu susreta domaći su izvršili izmene i sve  karte bacili na napad.  To im se ubrzo isplatilo , jer je u 53. minutu jedan  igrač gostiju neoprezno  u svom kaznenom prostoru faulirao Aleksandara Davidova . Sudija Petrović se nijednog trenutka nije dvoumio pa je pokazao na belu tačku.  Iskusni Davidov je preuzeo odgovornost  na sebe i preciznim udarcem u levi donji ugao savladao nemoćnog Čanovića-  1:0.

Nakon primljenog gola , igrači Dinama su se otvorili i nastojali da stignu do izjednačenja. Samo tri minuta posle primljenog pogotka , kapiten gostiju Dašić bio je u dobroj prilici da matira Braća, ali njegov udarac sa desetak metara iskosa  završio je pored gola.  Kuljani zadovoljni minimalnim vođstvom ,  nastojali su da smanje ritam i čvrstom pokrivanjem u zoni šuta, nisu više dozvolili gostima da stvore  nijednu ozbiljniju šansu. Kraj susreta su dočekali raširenih ruku ,  pozdravljeni gromkim aplauzima svojih simptizera.