strelci: Vešković (14), Stamenković (26), Savanović (29), Bursać (61) za Bratstvo 1946, Banjević (51) i Stoicev (83) za Crvenu zvezdu

žuti kartoni: Vejnović, Vuković, Bajčev, Stanković, Srbijanac (Bratstvo 1946), Lazović, Rajković (Crvena zvezda)

BRATSTVO 1946: Ićitović 7, Savanović 7, Vejnović 7,5, Vuković 7, Bajčev 8, (Nikić), Martinović 7, (Srbijanac 7,5), Nešković 7,5, (Bursać 7,5), Sremčević 7, Šveljo 7, Stanković 7,5, Stamenković 7,5

CRVENA ZVEZDA: Knežević 6, Hajrizi 6,5, Racković 6, Lazović 6, Rađen 6,5, Beljanski 6, (Banjević 7), Ignjić 6, Rajković 6, (Kostić 6), Stoicev 7,5, Milić 7, Ilijin 6,5 (Blažić 6)

igrač utakmice: Vladimir BAJČEV (Bratstvo 1946)

Uvek pouzdan Vladimir Bajčev (14)

Prigrevčani su pitanje pobednika rešili već nakon prvog poluvremena kada su stekli kapitalnih 3:0. Izabranici trenera Sretena Vilotića u nastavak susreta su ušli opuštenije, pa su gosti uspeli da ublaže poraz i poprave bled utisak iz prvog dela utakmice.

Prvu priliku su imali Novosađani, tačnije njihov najbolji pojedinac Mladen Stoicev koji je u 6. minutu šutirao sa ivice kaznenog prostora i umeto mreže pogodio stativu. Kao da je to bila opomena za Prigrevčane koji su pojačali tempo i već u 14. minutu poveli. Iskreno govoreći ništa nije naslućivalo pogodak, jer su se gosti branili sa svim raspoloživim snagama i njihov šesnaesterac je bio prepun igrača pa je bilo veoma teško pronaći put do gola. Nakon duge akcije u kojoj je lopta kružila od noge do noge prigrevačkih fudbalera i došla do mladog Neškovića koji se odlučuje za šut sa oko 18 metara i na zadovoljstvo svojih saigrača i pristalica kluba pogađa gornji levi ugao nemoćnog Kneževića.

U 26. minutu viđena je najlepša akcija na utakmici u kojoj su učestvovali svi iz navalnog reda Bratstva 1946, a pogotkom su je završili, najbolji pojedinac susreta Vladimir Bajčev koji je bio u ulozi asistenta i strelac Stamenković. Krah gostiju dogodio se u 39. minutu kada je Savanović pokazao svoju brzinu, lukavost i preciznost. On je, tačno na sredini terena, prihvatio loptu dobijenu od Švelja i nosio je do kaznenog prostora gostiju a onda je preciznim udarcem pogodio mrežu.

Gosti su u nastavku zaigrali nešto bolje, pa je plod takve igre pogodak rezerviste Banjevića u 51. minutu, ali je stvari na svoje mesto vrlo brzo postavio Bursać povisivši vođstvo Bratstva 1946 u 61. minutu 4:1 kada je nabačenu loptu od Srbijanca prosledio u gol. Do kraja treba pomenuti sjajnu intervenciju golmana Ićitovića kada je na sebi svojstven način reagovao i u 63. minutu spračio da gosti postignu pogodak, mada su mnogi več videli loptu u mreži nakon odličnog udarca Stoiceva. Najbolji pojedinac u redovima gostiju, korpulentni Mladen Stoicev svoju dobru igru krunisao je pogotkom u 83. minutu i postavio konačnih 4:2.

Nakon ove pobede koja je izvojevana u sklopu 9. kola Srpske lige Vojvodina, Bratstvo se nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa 19 osvojenih bodova, a u narednom kolu gostuje u Starim Banovcima domaćem Dunavu.

Hajduk 1912- Bačka 1901 2:0 ( 0:0)

Kula- Stadion „Milan Sredanović“. Gledalaca 120. Sudija: David Đumić ( Bačka Topola) 7,5. Stelci: Krstanović 47, Babović 65. Mint. Žuti karton: Ilić ( Hajduk).

Hajduk 1912: Brać-Miličković 6,5( od 46. Milikić 7), Juhik 7 ( od 46. Krstanović 7,5), Tutnjević 7, Babović 7,5, Davidov 8 ( od 67. Crnojački -), Ivelja 6,5 , Ilić 6,5, Mijić 7,5, Ivković 7, Kojčić 7.

Bačka 1901: Jović 7, Glišović 6,5, Kiš 7, Kotaraš 6,5, Simić 6,5, Šormaz 6,5( od 67. Manojlović -), Tumbas 6,5, Matijević 7, Lukić 6,5, Vukelić 6,5, Spremo 6,5.

Igrač utakmice: Davidov

Iako su igrači Hajduka imali više u posedu loptu, teško su nalazili prolaz u odbrani gostiju, tako da više od pola sata nije bilo pravih prilika za postiznje golova. Tek u 38. minutu posle dobrog dodavanja Davidova u šansi se našao Miloš Babović koji je pucao sa desetak metara, ali se na putu ka mreži isprečio Vukelić i prilika je propala. Samo dva minuta kasnije gotovo ista situacija, Babović je šutirao, jedan igrač odbrane gostiju telom je zaustavio loptu i od vođstva nije bilo ništa. Subotičani su se orijentisali na odbranu, lepo kobinovali na sredini terena, ali bez pravih prilika da iznendade nezaposlenog Braća čija mreža miruje 810. minuta.

Još jednom se pokazalo da trener Hajduka Ivanović, ume da napravi dobre izmene. Učino je to i ovog puta, pa je na samo početku drugog dela, džoker Slobodan Krstanović, posle dobre asistencije Davidova iz blizine lako prosledio loptu u mrežu- 1:0.  Kuljani su nastavili i dalje sa atacima. Osam minuta kasnije usledila je dobra akcija po desnoj strani,  Krstanović se našao u ulozi asistenta, pronašao je Babovića koji je iz drugog puta uspeo da matira Jovića- 2:0. Do kraja utakmice domaći su rutinskom igrom priveli meč kraju i zabeležili osmu pobedu za redom. Gosti i u ovom delu meča nisu uspeli ozbiljnije da priprete golmanu Hajduka,  čija se mreža nije tresla u proteklih devet utakmica.