Strelci: Nosković (10), Vuković (36 11m), Savanović 43, Šveljo (57) za Bratstvo 1946, Balinović (3), Dunjić (78), Šljivančanin (90)

Žuti kartoni: Vejinović, Bursać, Stanković (Brststvo 1946), Mršić, Balinović, Tanasić, Račić, Šljivančanin (ČSK Pivara)

BRATSTVO 1946: Ićitović 6,5, Leđanac 6, Savanović 7, (Stamenković), Vejnović 7,5, Nosković 8, (Nikić), Vuković 8, Nešković 6, (Srbijanac 7,5), Bursać 7,5, Sremčević 6,5, Šveljo 8, Stanković 7

ČSK PIVARA: Studen 6,5, Ivetić 6, (Dunjić 7), Mršić 6, (Jovanić), Balinović 7, Jevtić 6,5, Tanasić 6,5, Račić 5, Jović 6,5, Stanić 6, (Leškov 7,5), Šljivančanin 7, Milutinović 6,5

Igrač utakmice: Ognjen ŠVELJO

Zaslužena radost posle pogotka

Prigrevčani umalo da od sigurne gotovine naprave veresiju. Odličnu igru, sjajne poteze i efektne golove bacili su u senku radi loše završnice u kojoj su gledaoci strepeli za konačan ishod susreta. Gosti su bili pred katastrofalnim porazom, delovali razbijeno, a kada izabranici trenera Sretena Vilotića nisu znali da ih „dotuku“, fudbal je pokazao sve svoje draži i čari. Sa dva gola, do tada indisponiranih fudbalera ČSK Pivara, vraćena je neizvesnost oko krajnjen pobednika, pa je većina prisutnih sa strepnjom isčekivala poslednji sudijski zvižduk. Ali krenimo redom.

Gosti su u svom prvom napadu došli u vođstvo. Igrao se treći minut kada je dosuđen slobodan udarac za ČSK Pivara, iskosa sa desne strane. Nabačenu loptu u šesnaesterac Batstva 1946 glavom je zahvatio kapiten gostiju Balinović i smestio je iza leđa nemoćnog Ićitovića.

Radost gostiju trajala je svega sedam minuta, jer je u 10.  minutu Nosković majstorski iskoristio nabačenu loptu od strane agilnog i u većini susreta odličnog Vukovića u glavom je poslao u mrežu. Bratstvo 1946 zasluženo dolazi u vođstvo  36 minutu iz penala. Najbolji pojedniac susreta Ognjen Šveljo našao se u prilici da zatrese mrežu, ali ga je nekadašnji klupski drug, a sada golman ČSK Pivara Nikola Studen oborio pa je arbitar Stefan Kedža opravdano pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstožije kazne bio je Srđan Điđo Vuković. Bolju igru i dominaciju prvog poluvremena Prigrevčani su krunisali još jednim pogotkom. U 43. minutu novajlija Miloš Savanović je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora i loptu poslao u donji desni ugao gosujućeg gola.

Drugo poluvreme priča za sebe. U 55. minutu akcija i odbrana koje su izmamile opravdani aplauz svih na stadionu. Srbijanac je prodro po levoj strani, nabacio loptu u šesnaesterac ČSK Pivara, gde je majstorski prihvata Nosković i šalje ka golu. Činilo se da je pogodak neminovan, ali je Studen sjajno intervenisao i sprečio loptu da ode u mrežu. No, to nije uspeo dva minuta kasnije, kada je Šveljo snažno u precizno poslao loptu iza njegovih leđa. U tom trenutku, fudbaleri gostujućeg tima deluju totalno izgubljeno, indisponirano, bezmoćno i jedva čekaju kraj utakmice u kojoj su bili fudbalski nadvišeni u svakom elemetu igre.

Trener Bratstva 1946 Sreten Jele Vilotić

Ključni momenat događa se u 75. minutu. Prigrevčani koriste kontru i dolaze u situaciju tri protiv jednog i dolaze u situaciju koju mnogi nazivaju „zicer“. Očekivao se peti pogodak, ali na opšte iznenađenje svih prisutnih, ova akcija odlazi u propast, jer je Stanković slabo šutirao, tačnije poslao loptu pored gola. Kazna za promašaj usledila je samo tri minuta kasnije. Rezervista Milan Toplica Dunjić lepo zahvata loptu i pogađa mrežu Ićitovića. Činilo se da je to opomena domaćim igračima, ali kao da je došlo do totalnog opuštanja u odbranbenim redovima Bratstva 1946. Drugi rezervista, Stevan Leškov uneo je dosta svežine u redove ČSK Pivara, pa je u nekoliko navrata napravio pravu pometnju po levoj strani. Njegovi napadi su bili veoma uspešni, pa je u samoj završnici jednu takvu akciju Pavle Šljivančanin pretvorio u pogodak i postavio konačnih 4:3 za Bratstvo 1946.

Opšta konstatacija je da su bodovi zasluženo ostali u Prigrevici, ali isto tako treba se nadati da su igrači izvukli pouku iz ovakve završnice i da su shvatili da susret traje sve do onog momenta dok sudija ne odsvira kraj. Bratstvo ima maksimalan učinak, a u sledećem kolu igra derbi u Pančevu protiv domaćeg Dinama.