sreda, 21 oktobraApa-press vam želi dobrodošlicu!

U ČONOPLJI NAPOKON PRAVA IGRA I GOLEADA

SLOGA – SLOBODA 5:1 (1:0)

Strelci: Purić 42., Makar 55., Cvetković 67., Vukas 82. i Ninković 90. za Slogu, Galić 84. za Slogu

Fudbaleri Sloge iz Čonoplje ostvarili su zasluženu i veoma ubedljivu pobedu protiv Slobode iz Novoh Kozaraca od 5:1. Bila je to utakmica 10. kola Srpske lige Vojvodina u kojoj su Čonopljanci prikazali pono dobrih osobina, efikasnost i doslednost onoga što su obećali pre utakmice. Od samog početka domaćin je diktirao visok ritam igre, stvarao prilike, ali kao se se strah od neuspeha uvukao u igrače Sloge, pa su sve do 42. minuta igrali u grču, a onda je sve krenulo onako kako se očekivalo. Nadomak kaznenog prostora gostiju fauliran je Vuković, ali pošto se lopta odbila do Purića arbitar Dejan Petrović iz Vršca pustio je prednost, a Purić sa ivice kaznenog prostora pogađa mrežu gostujućeg gola.

U drugom poluvremenu razigrao se Srđan Vuković koji je počeo da deli upotrebljive lopte, a napadači Sloge su znali to da realizuju. Makar je u 55. minutu glavom posleo loptu u nebranjeni deo gostujućeg gola, Cvetković je u 67. minutu iskoristio dobro nabačenu loptu od strane Vukovića i povisio na 3:0, u 82. minutu Vukas glavom šalje loptu u mrežu nemoćnog Živkova, da bi gosti u 84. minutu preko Galića smanjili na 1:4, a tačku na slovo „I“ postavio je Vuk Ninković u 90. minutu kada je postigao peti pogodak za svoj tim.

Nema sumnje da je Sloga u usponu forme i da se kockice mozaika polako sklapaju, a ova pobeda je bila veoma bitna, jer je napravljen važan korak ka bezbednoj zoni na tabeli Srpske lige Vojvodina. Čonopljanci su trenutno na 16. mestu sa 10 osvojenih bodova, a u narednom kolu koje se igra u sredu oni gostuju Borcu iz Sakula.

Povezano:  VFL SEVER 11. KOLO - LIDER POSUSTAJE, DVOJAC U PRATNJI DODAJE GAS