utorak, 22 junaApa-press vam želi dobrodošlicu!

U ČONOPLJI POBEDA SOMBORACA

SLOGA – RADNIČKI 1912 2:3 (1:2)

Strelci: Vukas(12) i Vemić (72) za Slogu, Vemić (41 i 45) i Molnar (54) za Radnički 1912

Voljom žreba za kraj takmičarske sezone 2020/21. u Srpskoj ligi Vojvodina u Čonoplji su se sastali domaća Sloga i Radnički 1912. Pobeda je pripala Somborcima koji su slavili sa 3:2 i sezonu okončali na trećem mestu na tabeli, dok je domaća Sloga doživela još jedan u nizu poraza i od jeseni će se takmičiti u Vojvođanskoj ligi Sever.

Domaćin je poveo u 12. minutu preko agilnog Vukasa koji izbija pred Pehilja i šutira u bliži ugao za 1:0. Samo minut pre toga Somborci su imali izglednu priliku nakon što je Unković prvo šutirao glavnom i pogodio stativu a zatim iz drugog pokušaja njegov šut brani golman Sloge.

Podmlađena ekipa Radničkog 1912 i pored zaostatka od jednog gola uspeva da kontroliše tok igre i da stvori nekoliko prilika. U 35. minutu se moglo naslutiti izjednačenje, jer su Vemić a potom i Tomić pokušali glavama, doduše bez veće opasnosti po gol Sloge, ali su se uočile slabosti domaćina. U 41. minutu Pavić nakon solo prodora preti golu Čonoplje, šut je izblokiran, međutim mladi Vemić uspeva da se domogne lopte i precizno je šalje u donji desni ugao za 1:1.

Na odmor se otišlo prednošću Somboraca koji su u 45. minutu odlično organizovali napad. Molnar je na desnoj strani uspeo da dođe u poziciju da nabaci loptu pred kazneni prostor Sloge, što je on učinio, a na pravom mestu se ponovo našao mladi Vemić koji po drugi put pogađa mrežu domaćina za 1:2.

U nastavku uglavnom fudbaleri Radničkog 1912 kontrolišu igru. Imali su nekoliko veoma povoljni prilika, a u 54. minutu preko Molnara povisuju na 3:1. Za nešto uzbuljiviji kraj utakmice i koliko – toliko rezultatsku neizvesnost postarao se Vemić koji u 72. minutu smanjuj prednost Radničkog 1912 na 2:3, što je bio krajnji rezultat lokalnog derbija.