Strelci: Krunić 3. (Radnički) a A. Jovović 44. (Mladost Apa)

Žuti kartoni: Josić, Knežević, Zorić, Kolarić (Radnički) –  A. Jovović (Mladost Apa)

Crveni kartoni: Vejnović (Mladost Apa)

Radnički: Zorić, N. Tevanović, Kolarić, Knežević, Josić (Martinović), Ožegović (Zorica), Đukanović, Lučić, Krunić, Lučić, S. Tevanović

Mladost Apa: Jeličić, Dulić, Đeri, Vejnović, Basarić (Solać), Bursać, A. Jovović, Vukadinović, Rapaić, Zlatković, Mišković

Podela bodova u lokalnom derbiju 8. kola Vojvođanske lige Sever, nije po meri ni domaćem Radničkom, a ni apatinskoj Mladosti, jer su oba rivala ostala bez dva boda. Susret je bio uzbudljiv i gosti su imali nešto veću inicijativu, ali je na golu Radničkog bio odlični Zorić, koji umalo da od junaka postane tragičar derbija jer je u finišu susreta slabim ispucavanjem lopte omogućio Jovoviću da dođe u izglednu priliku, ali je šut Apatinca završio umesto u mreži na stativi.

Pre vremena u svlačionicu, Bravislav Vejnović

Inače, Radnički je poveo u 3. minutu preko mladog Krunića koji je u redove Somboraca došao iz Mladosti. On je dobro reagovao i krunisao akciju koju su započeli Ožegović i kapiten Lučić pa je start utakmice pripao domaćinu. Nakon toga Apatinci preuzimaju inicijativu i stvaraju nekoliko izglednih prilka, a u 44. minutu uspevaju da preko Aljoše Jovovića izjednače na 1:1, što se ispostavilo da je konačan rezultat ovog derbija.

Gol protiv „svojih“, Aleksandar Krunić i kapiten Radničkog Strahinja Lučić

Drugo poluvreme proteklo je u nadmoći fudbalera Mladosti međutim bez prave realizacije, a gosti su od 63. minuta igrali bez Vejnovića koji je zaradio dva žuta kartona pa je morao ranije u svlačionicu. U sledećem kolu Radnički gostuje kod preporođenog Tekstilca, a Mladost igra derbi protiv ČSK iz Čelareva.

Tabela: Vojvodina (BG) 21, Mladost Apa 17, ČSK 17, Mladost (BP) 16, Bajša 15, Mladost (T) 15, Tekstilac 14, Radnički 14, Bačka 11, Tavankut 10, Hercegovac 8, Njegoš 8, Crvenka 8, Krila Krajine 7, Srbobran 5, Obilić 4, Vrbas 3, Vojvodina (T) 2.

Povezano:  ČONOPLJANCI SPASAVAJU PRVENSTVO: NEKA SE PRIPREMI LIDER!

Parovi narednog (9) kola: Tavankut – Obilić, Mladost Apa – ČSK, Tekstilac  – Radnički, Mladost (BP) – Srbobran, Krila Krajine – Vojvodina (BG), Mladost (T) – Crvenka, Njegoš – Vrbas, Bačka – Vojvodina (T), Hercegovac – Bajša.