UBEDLJIVE POBEDE SOMBORACA I PRIGREVČANA

RUTINSKE POBEDE

SOMBORELEKTRO – RADNIČKI (Novi Sad) 31:22

Otvaranje sezone za rukometaše Somborelektra počelo je pobedom i novim bodovima, kojima se pozicija u samom vrhu tabele Druge Lige Sever još više učvršćuje.
Meč četrnaestog kola, u kojem su Somborci ugostili prosečni tim novosadskog Radničkog, sasvim zasluženo je pripao domaćim rukometašima, koji su igrom nadvisili svoga gosta i naneli mu poraz od devet golova razlike. Novosadjani su imali samo početno vodjstvo od 0:1, a sve kasnije je tim trenera Damira Drekslera preuzeo u svoje ruke i povećavao prednost. Na odmor se otišlo sa osam razlike, a nastavak igre je bio dosta ujednačen, jer je na parketu domaćin imao mlađe i nedovoljno iskusne igrače, kojima je trener pružio šansu da većom minutažom stiču potrebnu rutinu i iskustvo.
Najefikasniji igrač u ekipi pobednika bio je Žarko Miskin, koji je osam puta savladao protivničke golmane, od čega tri puta sa linije od sedam metara.

PIK PRIGREVICA – SENTA 43:30

Rukometaši PIK Prigrevice startovali su prolećni deo sezone ubedljivom pobedom nad Sentom 43:30 (21:14). Prigrevčani su od samog starta krenuli silvito i gostima već nakon nekoliko minuta dali do znanja da se iz sela u sklopu opštine Apatin mogu vratiti jedino kao gubitnici, jer su izabranici trenera Milke Nikšić bili raspoloženi za igru i nisu dozvolili nikakva iznenađenja. U timu je bilo više raspoloženih pojedinaca, ali su se golovima istakli Aleksandar Đurasinović 13 pogodaka i Slobodan Kozlovački 11.

U narednom kolu Prigrevčani gostuju Dalmatincu iz Riđice.